Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov? (Film Europe)

r3musko

Prvý dánsky film, ktorý som videl. Nerád čítam titulky, preto preferujem filmy v angličtine, alebo s dabingom. Práve som si uvedomil, že o dosť prichádzam, veď aj menšie krajiny majú čo ponúknuť. Čakal som, že sa bude moralizovať, ale aj napriek tomu to bola zábavná jazda. ()

F_Sanchez

Jak se stát notorem snadno a rychle na dánský způsob. Potvrzení staré známé pravdy, že alkoholem žádné problémy, ani krizi středního věku, nevyřešíš. Trochu zdlouhavé, ale rozhodně ne nudné. ()

Benigni

MISTROVSKÉ DÍLO! PSYCHOLOGICKÉ SOCIÁLNÍ DRAMA S TÉMATEM STÁLE AKTUÁLNÍM A JEDNOZNAČNÁ DRAMATICKÁ VÝPOVĚĎ SE SKVĚLÝMI HERCI! ()

Vyjola

Prima zase jednou vidět neotřelé tváře. Velmi civilní snímek o mužích, kteří zkouší jak si dodat jiskru do života. Bohužel se za ohňostroj někdy platí. Příjemný film a závěrečná oslava života mi dodala příjemnou náladu. Ale i chuť na sklenku :-) ()

alienable

Otevřený, upřímný, skvělý. Je až neuvěřitelný, co dokáže Mikkelsen vyjádřit byť jen pohybem koutku úst. Nejvýstižnější komentář viz Marigold - víc k tomu nejde dodat. ()

JenTR odpad!

Nejvetsi blbost, jakou jsem za posledni rok videl. Absolutne nudny a levny film, plny klise. Cele je to o tom, ze tri chlapi zacnou chlastat, zjisti, ze se lze po alkoholu opit a pak pomalu zase prestanou pit. Zadna zapletka, nic. Chapu, ze alkoholikum se to libi, protoze je to reklama na piti- Dokonce ho zde doporucuji studentum u maturity, aby se uvolnili a zvladli zkousku! Neskutecne. Velika ztrata casu a zklamani. ()

Petrval

Alkohol požívaný v mírných dávkách neškodí v jakémkoliv množství. Z touto teorií jdou tří znudění učitelé do experimentu, který jim otočí život naruby. Film probrá krizi středního věku a alkoholismus. A v podání 4 hrdinů ale i ostatních "obětí" jde o zajímavý počin. Dobré severské drama na dobré 3* ()

Tom.Brejcha

Kdo by čekal něco na způsob Pařby ve Vegas, bude zklamanej. Film není určený primárně k pobavení. Je v něm určitá míra poučení. V čem, se jistě nemusím rozepisovat. Děj se točí okolo čtyř plus mínus čtyřicátníků, vesměs otců od rodin, usazených a vcelku dobře finančně zajištěných, na které však už doléhá krize středního věku. Jde o slušně namíchaný žánrový koktejl: 4dcl komedie, 1dcl dramatu, zalitých minerálkou tak, aby děj pohodlně plynul. ()

Rise.Fall

Další "umělecký" film o ničem. Vzdělaní čtyřicátníci (chápu, kdyby jim bylo dvacet) se rozhodnou, že "objeví Ameriku" a rozhodnou se testovat účinky alkoholu. Jako já nevim, každej komu bylo "18" a párkrát se napil tomu je to asi jasný, ale dobře. Démon alkohol. Tak jsem čekal alespoň nějaký bizár typu Pařba v Dánsku, kdy se proberu druhý den a zjišťuju co jsem všechno dělal, ale taky nic. Hmm, co se teda film snaží sdělit?! Netuším. Podle mě vůbec nic a o tom to je, ale chápu, že se vždycky najdou lidi co budou na obrazu čtverce hledat smysl života. Po shlédnutí filmu mám pocit, že kdybych natočil těch málo zkušeností a příběhů (svých nebo přátel) s alkoholem mohl bych dostat nějaké ocenění. Hmm, možná to udělám, kdo ví... ()

duch9

Filmový koncert! Příběh se mě dotkl, velmi elegantně, něžně, ale pochopila jsem, co jsem pochopit chtěla a ještě to nechám v sobě doznít. Moc příjemný snímek, vtipný a krutý zároveň, jak už to tak v životě bývá. Chlast je dobrý sluha, ale špatný pán a balancovat na laně neumí každý. Úvodní píseň od Scarlet Pleasure je pecka! ()

sadsammy

Film roku, který zasloužil Oscar? Já to takhle bohužel nevidím. Mám strašně ráda Madse, jeho herecký výkon je nadprůměrný, pointa filmu je zcela jasná, ale je tu pár výhrad, které mě osobně vadily. Bylo to od začátku nudně a sotva snesitelné prý banda učitelů chce vyzkoušet zdá funguje teorie nějakého chytrého vědce o alkoholu k tomu se ještě přidá tisíc osobních problémů.. proč tedy nezkusit začít svůj den z dvou skleniček vína? Zní to celkem lákavě do určité chvíle. Taky snímek obnáší i spoustu jiných záležitosti, který v moderním světě jsou a jde o problém mezi generacemi a závislosti na chlastu a telefonech. Ano příběh nakonec mě i bavil, ale dávám tomu jenom tři hvězdy, protože z filmu jsem nedostala žádné emoce a druhým důvod je, že film mě přišel někdy nudný a jsem to přeskakovala. ()

Tucne.prasa

Nápad, ktorý stojí za deravý groš, vydá sotva na komédiu. Mravokárnosť je príliš veľká ambícia pre film, postavený na pubertálnej konštrukcii. Ale možno šlo len o to ilustrovať, že v národe opilcov je každý dôvod na pohárik dobrý. A pre stredoškolských učiteľov je aj zmienka o psychologickom pozadí dostatočne vznešená, aby slúžilia ako alibi na kapituláciu pred závislosťou. Film pripomína známu konštrukciu, keď sa opilcovi javí každý jeho počin vtipný, šarmantný a inteligentný. Len tiezvy človek vidí, že sa však jedná o nudu a trapárnu. Takto dopadol aj režisér, ktorý bol predpokladám počas natáčania stále pod parou a žil v omyle, aké geniálne dielo tvorí (inak si neviem vysvetliť, že to točil ten istý človek, čo nakrútil geniálny Hon). Len nechápem, na čom frčali porotcovia Akadémie, keď tomu dali najvyššie známky a nevideli tú plytčinu. Možno, že žiadny lepší cudzojazyčný film nebol. Ale možno je to celé tak, že rejžo natočil tú zlátaninu zámerne s úmyslom nachytať na pseudointeligentnej dráme čo najviac trdelníkov. V tom prípade sa mu to podarilo na jednotku nielen s Oscarmi, ale aj so všetkými, čo nerozpoznali brak a dali tomu 5 hviezdičiek. ()

hovnocuc

Moc pěknej, klasicky dánskej film :-). Ukázka toho, jak moc alkohol prostupuje do našich životů, silně je ovlivňuje a stal se jejich nedílnou a téměř každodenní součástí. Určitě nehodlám moralizovat, jestli to je nebo neni správný a na filmu se mi líbilo i to, že on se do takovýho moralizování taky uplně nepouští. Jen nám dává nahlídnout. Na jednu stranu ukazuje, že je to do určitý míry naše prokletí, na druhou stranu ale možná i to, že nás to tak nějak definuje a odlišuje od všeho ostatního na týhle planetě. Všichni hráli výborně, Mikkelsen je skutečná hvězda dnešní kinematografie. Doporučuju verzi v původnim znění s titulkama (pokud vůbec existuje jiná). ()

Van_Stajpen

Starý dobrý Vinterberg z Honu.... pro ten konec dávám 4 - ten mě ničím nezaujal - takový tuctový... čekal bych více nějakou severskou podivnost... Mikkelsen prefektní ()

Animocne

Chlast je jeden z těch filmů o kterých přemýšlíte i když už dávno nejste v kině. Velmi silný příběh plný emocí. V jednu chvíli se smějete a bavíte s opilými kamarády a chvíli na to pozorujete, jak se jim s přibívajícími promile v krvi všechno rozpadá pod rukama. Vztahy se komplikují, člověk přestává rozumět i sám sobě. SIlný příběh ještě podpořili skvělý herci v čele s Madsem Mikkelsenem, který v hlavní roli doopravdy exceluje! ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

36. Premios Goya – výsledky

36. Premios Goya – výsledky

13.02.2022

Ve Valencii byly v sobotu 12. února 2022 předány výroční španělské filmové ceny Goya. Režisérem slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil v operním divadle Palau de les Arts Reina Sofía, byl… (viac)

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

15.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný… (viac)