Darkroom - Tödliche Tropfen

• USA Darkroom – Drops of Death (festivalový názov)

Film inspirovaný skutečnými událostmi vypráví příběh bývalého zdravotního bratra Larse (Bozidar Kocevski), který se se svým přítelem Rolandem (Heiner Bomhard) přestěhuje ze Saarbrückenu do Berlína. Zatímco společně renovují svůj byt a jejich život se zdá být ideální, Lars po nocích tajně uspokojuje své vražedné choutky. Svým známým, ale i naprosto náhodným známostem, podává ve velkých dávkách jed, a poté své oběti okrádá. Když však použije jednu z kreditních karet, je dopaden policií a předán soudu. Snímek je příběhem zločinu, který v několika časových rovinách zobrazuje epizody z Larsova života – od dětství s dominantní babičkou, přes jeho pracovní život v Saarbrückenu a počátky v Berlíně, až k samotnému soudnímu procesu. (Stanislaus)

Stanislaus

Darkroom oplývá hodně zvláštním vizuálním ztvárněním a vedením herců, a i když nabízí celkem solidní námět, tak je jeho zpracování poněkud mdlé. Ve filmu mi neseděla určitá místa, ve kterých si tvůrci hráli s výpravou a snažili se navodit vnitřní pocity postav. Vedle toho mi snímek přišel vhodný spíše pro televizi, než aby měl potenciál pro plátna kin. Ze všech postav mě nejvíce oslovila příkrá soudkyně, jinak šlo spíše o nevýrazné výkony. Škoda tak unyle podané kriminální zápletky, která měla jistý potenciál. ()