Hellboy

Spoilery. Dobře udělaný dokument o zoufalých stravovacích podmínkách v amerických veřejných školách. Film je konkrétně zacílen na Boston, kde se 8/10 žáků pohybuje pod či na hranici chudoby a všichni dostávají snídaně a obědy ve školách zdarma. Prodávat školám obědy je miliardový byznys a v současnosti to funguje tak, že školy nemají vlastní kuchyně, kde by se vařilo, pouze ohřívají zmražené polotovary, které se dováží bůhvíodkud. Výsledkem jsou nutričně chudá a nedobrá jídla. Film poukazuje na velkou fůru souvisejících problémů, odkrývá historii, proč se situace dostala až sem, a v průběhu 1 roku sleduje několik lidí, kteří se snaží s touto situací něco dělat. Podaří se jim dostat do 3 vybraných škol nějaké skutečné kuchyňské vybavení a rozjedou tam zkušební provoz s opravdovými kuchaři, během kterého připravují jídla komplet na místě, což má pozitivní ohlas, jak u žáků, kterým více chutná, tak i u vedení školy. Film končí hodně pozitivním výhledem do budoucna - starosta Bostonu souhlasí s instalováním kuchyní ve 30 školách během prvního roku a zřejmě 30 dalších napřesrok (z celkového počtu 85 škol - dobrý). Já teda stejně asi nikdy nepochopím, jak je možné, že v USA jedí takové blafy, ale to nevadí, na konci filmu jsou to alespoň zdravé blafy. Škoda, že se film ani jedinou zmínkou nevěnuje problémům jednorázových obalů a příborů, jimiž to tam úplně přetejká, ale nevadí, nemůžeme do jednoho filmu vecpat všechno. ()