Daleko od domova

(festivalový názov)
  • Nemecko Zu weit weg (viac)

Ben se musí se svou rodinou přestěhovat z vesnice, kterou má brzy pohltit otevřená hnědouhelná jáma, do nedalekého města. Zde se potkává se syrským uprchlíkem Tariqem. Nejdříve jsou ve škole i ve fotbale konkurenty, brzy však zjistí, že je spojuje více, než si dokázali představit. (Zlín Film Festival)

petrsv

Povedený film na téma přátelství. Naštěstí nic přehnaně emotivního (to bych si pustil Rodinná pouta), zato podstata vystižena jasně. Jediný, co mi trochu vadilo, bylo prostředí fotbalu (je to prostě hloupá činnost), ale dalo se to skousnout. V některých směrech poněkud naivní, nicméně je to film především pro teenagery a dospělý se musí dívat právě těma očima dospívajících. ()

chamonix

Někomu vadí průměrnost, někomu hloupost fotbalu, mně multi kulti agitka. Blond = rasista, nejvíc blond = největší rasista! Pálej´ do dětí nejtěžším kalibrem. Imigranti, ekologie, gender ... jen homosexuálové chybí. ()

hygienik

Zu weit weg ma svojou priemernosťou a tuctovosťou sklamal. Nebol zlý, ale čakal som niečo emotívnejšie, zaujímavejšie. A dostal som festivalovú jednohubku. Nemci vedia točiť rodinné filmy na oveľa vyššej úrovni. ()