V piatej časti sa rieši závažný ľudský i etický problém – osamelý muž odmieta ďalej žiť. Dr. Vojtěch Jandera preto vyhľadá jeho sestru a zmieri oboch znepriatelených súrodencov. Aj naďalej sa rozvíja jeho vzťah s Eliškou Šimáčkovou, čo sa nepáči predovšetkým Jardovi. Ten sa totiž ťažko zmieruje so skutočnosťou, že sa v spektre bratovho záujmu ocitol „až“ na druhom mieste. Ani Eliška to nemá ľahké – ešte stále býva v spoločnom byte s bývalým manželom. Vojtěch a Dr. Pavel Mádr majú odcestovať na zahraničnú služobnú cestu, ale Dr. Mádr má kádrové problémy. Vojtěch sa však zaňho postaví, lebo ho pozná ako vynikajúceho odborníka i morálneho človeka... (TV JOJ)

topi

"Stáří je hrozný, když člověk neumře včas." "Co není hned, je pro mě pozdě." Velké sólo pro Ladislava Peška. V malých rolích se objeví legendy českého filmu a divadla, Marie Vášová a Jiřina Štěpničková. Jo a Zlata Adamovská byla za mlada fakt kus. ()

Rattlehead

V tomto dílu se řeší hlavně vztahy, což mě tolik nebaví. Dějová linka s osamělým důchodcem v podání pana Peška je ale zajímavá. Rolička se našla také pro paní Štěpničkovou. Kultovní je pro mě scénka, kdy Zlata Adamovská splachuje večeři do záchodu. ()

• Pan Konůpek (Ladislav Pešek) se po pokusu otrávit se plynem leží na interním oddělení nemocnice, ale to není pravděpodobné, tito lidé byli automaticky umísťováni na psychiatrii. (sator)