La Gomera

• Česko Kanáři (viac)

Skorumpovaný policajt z Bukurešti sa zamiluje do Gildy, a tá ho požiada, aby dostal z väzenia drogového priekupníka (a v skutočnosti jej priateľa) Zsolta. Pre úspech akcie je potrebné, aby sa naučil jazyk el silbo, tvorený pískaním. Musí preto odísť na La Gomeru – jeden z Kanárskych ostrovov a domov tohto jazyka. Plán je jednoduchý – naučiť sa el silbo, oslobodiť Zsolta a získať 30 miliónov. (ASFK)

blondboss

Tento kriminálny snímok sa mi nejako nevryl pod kožu aj napriek tomu, že prichádza so zaujímavým konceptom El Silbo. Škoda, že to nebolo trošku viac prepracované a v celom filme nenájdete prakticky jedinú zaujímavejšiu scénu, keď nepočítame hot scénu s femme fatale Catrinel. Takže z tohto pohľadu ozaj snímok bez potrebnej kvality a emócií. 40 % ()

PTuranyi

Nie je to prvotriedny hollywoodsky thriller, ale všetky ingrediencie sú tu. Akurát sú pripravené v európskom štýle. Pomalé tempo a žiaden veľký tlak na napätie či akciu. Produkcia je veľmi dobrá, ale atmosféru tu vytvára hlavne to čo herci stvárňujú gestami a tichom medzi dialógmi. Nuž a robia to výborne, takže príbeh skorumpovaného policajta v skorumpovanej polícii je keď nie behom, tak aspoň slušnou šachovou partiou v boji o život medzi mafiou a políciou. 70% ()