SG-1 pod palbou doráží na SGC. Jednomu goa'uldovi se podaří projít. Předtím, než ho zastřelí, se goa'uldovi povede střelit Teal'ca do hrudníku. Jeho symbiont ho vyléčí. Po nějaké době se Teal'c začne chovat divně. Podle sebe je slabý a není schopen být takový jako kdysi. Daniel začne slyšet hlasy. Vzpomene si, že dříve jako povznesený navštívil planetu, kde zajali Bra'taca a Ry'aca.
Když odhalí na jaké planetě jsou vězněni, bez váhaní se je vydají zachránit. (Varan)

Grogan

Teal'cova linie dobrá, ale ta Danielova mě nebavila, přišlo mi to spíš jako promo na návrat Michaela Shankse. "Nevěděl jsem, zda se vrátit. Teď ale cítím, že můj život tady má smysl." Ještě chybělo aby dodal - "A už nikdy neodejdu." Přiznávám, že jsem zaujatý, četl jsem různé zajímavosti ohledně seriálu a nezískal jsem z nich o tomto herci příliš dobré mínění, což se zpětně promítá i do jeho postavy, která nikdy nepatřila mezi mé nejoblíbenější ze seriálu. Tak berte tohle hodnocení s rezervou. ()

Xeelee

E03 ⤶ Teal'c kek. Dokáže být bez Juniora dost silný, aby zachránil Bra'taca a Ry'aca? Aneb i Jaffové mohou mít krizi osobnosti a musí znovu najít sami sebe a svou vnitřní sílu. Linka s Danielem je slabší, ale pomohl Teal'covi cítit se lépe díky návratu ke kelno'riem, které už nepotřebuje a bez symbionta není jako dřív. Docela mě překvapuje, že nezastřelili Bra'taca při jeho předstíraném pokusu o útěk. Silové pole, chránící hvězdnou bránu, je zajímavý nápad. ⤷ E05 ()

majo25

Jackson získava spomienky z povzneseného vedomia, ktoré SGC uplatní pri záchrannej misii na planéte s otrokmi-Jaffmi. Vydarená epizóda, v ktorej dominujú Jackson a Tealc s jeho pochybnosťami o zotavovaní. ()

kwoky

Poměrně napínavý díl, ale další příběh o zachraňování Ryaca a Brataca už mě nebavil. Ve světě Stargate je tolik zajímavých možností, ale my se zase plácáme v rodinné telenovele. Také se mi nezdá Oneillovo neustálé koukání do dalekohledu bez jakékoliv akce. Zkrátka všechno se hrozně vleče a teprve až když se to vyhrotí, tak na poslední chvíli Oneill zasáhne. Slabé tři hvězdy. ()

• V čase 6:17 se baví Samantha Carter (Amanda Tapping) s Danielem (Michael Shanks): „Oni letí přes půl galaxie v nejmodernější vesmírné lodi, ale svou technologii nevyužívají. Víš co bylo jejich slabostí? Voda. Proč by napadli planetu která je ze 2/3 pokrytá vodou, nehledě na déšť.“ Nejspíše se baví o filmu Znamení (2002), ve kterém se dělo přesně to, o čem se baví, a slabinou mimozemšťanů byla též voda. (TomPlaysCZ)