Děj tohoto animovaného seriálu vás zavede do města Mainframe city. Tuto metropoli byste ovšem na mapě hledali marně, nachází se totiž uvnitř vašeho počítače. Tedy alespoň podle představy kanadského animátorského studia nazvaného také Mainframe entertainment, to už roku 1994 vytvořilo seriál s osobitou počítačovou animací. Všemožné počítačové programy a prográmky tu ožívají jako jedinečné postavy které poklidně žijí své životy, ovšem nad všemi visí hrozba že uživatel začne s počítačem pracovat. Každá i drobná operace kterou uživatel provede, každá spuštěná hra, každý nově nainstalovaný program má na celé Mainframe city ohromný dopad. První 2 epizody se zabývají život několika postav, které mají vyšší pravomoci než ostatní programy, jako je řídící program Phong, antivir Bob a jejich přátel Enza, Dot... ti chrání obyčejné obyvatele města a také bojují proti virům jako je Megabyte a jeho sestra Hexadecimal. (V roce 1992 kdy se na seriálu začalo pracovat měl každý běžný uživatel v počítači několik virů i antivirů XD ) Jenže už další 2 řady seriálu nabudou na dramatičnosti. To když se děj posune v čase a vstoupí do něj nové postavy... nové ničivé viry a samozřejmě i nové antiviry na boj s nimi. Všichni se postupně se vrací do zdevastovaného středu Mainframe city, jenže situace je tam nezvladatelná... několik programů "přeběhne na druhou stranu" a celý počítač už je tak zralý formát. Jenže co se stane s našimi hrdiny? Podaří se jím zachránit? (ic)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (27)

Reboot (1994)

No jo. To je vzpomínek.:) Jak já se u toho tenkrát bavil a u některých dílů i hodně nasmál. Tuším, že zvláště u dílů s televizí Mike, nebo jak se jmenoval.:))) Docela by mě zajímalo, zda bych to ještě dnes..dal. Taky si dodnes pamatuji (nevím, zda to byl konec), kdy spadne celý ten PC, ve kterém se to vlastně odehrává a neviditelný majitel musí dáti restart. To bylo i na tento seriál dost vážné a dramatické. ()

Racing the Clock (1994) (S01E02)

Special quest star...Jean-Luc Picard. ()

Medusa Bug (1994) (S01E04)

Pěkná variace na jednu z Gorgon sisters.;-) Nikoli, není to žádná popová formace.:) ()

The Crimson Binome (1994) (S01E07)

Dot zde pronáší větu z ST II. Tak bacha.;-) ()

Enzo the Smart (1994) (S01E08)

Special quest star...Luxo jr. z Pixaru.;-) ()

Wizards, Warriors and a Word from Our Sponsor (1994) (S01E09)

Když pominu závěrečný dvoudíl, tak jednoznačně topka celé 1.s. Hráči her typu, Dungeons and Dragons či Dragons Lair, budou míti pusu od ucha k uchu.;-))) ()

Talent Night (1995) (S01E11)

Ano, ReBoot má talent. Tohle je díl, který je opravdu nabušený všemožnými odkazy na...Forbidden Planet, Village People, Nat King Cole a jeho song, Unforgettable (který byl geniálně použit na zač. Watchmen. Těch od Snydera, nikoli té sračky od HBO) a pro mne jako vrchol všeho, Dire Straits a jejich nezapomenutlený klip k Money for Nothing (což je jen tak mimochodem 1. počítačově anim. hud. klip), který tu hraje sám sebe a když doplním, že jak ten klip tak tento tv s. mají na svědomí ti samí lidé z Mainframe entertainment, dnes studios, tak už netřeba nic dalšího dodávati. ()

Identity Crisis: Part 1 (1995) (S01E12)

Když pominu sexy Dot v kotníčkovkách a lehké sekretářké minisukni, tak nelze opominouti naprosto nesmyslnou a v podstatě nepřeložitelnou hlášku našich 4 Želváků...Cowabunga. A když to ještě navíc pronese Robert aka Bob právě v kanále, tak už není co řešiti.:))) ()

Identity Crisis: Part 2 (1995) (S01E13)

Special quest star, tučňák Feathers McGraw ze Špatných Kalhot, Wallace a Gromita. Ale hl. bonbónek je zde pro mě v podobě hry, které se klasicky účastní Bob a Dot (tentokráte chybí Enzo) a která dává připomenouti takové fláky jako, Killer Clowns from Outer Space. King by z toho měl radost.;-) ()

NullZilla (1995) (S02E07)

Název episody jest pro mne, k uchechtání. Power Rangers a Thunderbirds...na scénu! ;-) ()

Trust No One (1995) (S02E09)

Agenti CGI Fax Modem a Data Nully (s hlasem Gillian Anderson, neke) vyšetřují a jsou ještě lepší, než ve svých lidských podobách.;-))) ()

To Mend and Defend (1997) (S03E01)

Geniální pocta několika ikonám v podobě hry s Enzem a jeho ségrou Dot. Takže tu máme... Evil Dead II i s Ashem (který ale umí říci jen Groovy a nic víc, hehe) chatou, oživlým stromem+special quest star Necronomicon. Pak je tu Thriller s Michaelem Jacksonem, Noc Živých Mrtvých a sexy Dot se slušným hrudníkem tu za znělky k Addams Family vystupuje jako Elvíra (mňamix). ;-) Co chtít víc? ()

Between a Raccoon and a Hard Place (1997) (S03E02)

Další pocta/parodie na WB animáky, včetně Elmera Fudda a Wildu E.Kojota. Dále tu máme Picardův proslov z ST VIII, který skončí dosti odlišně a já se válím smíchy. Special quest star..Sailor Moon/binom.;-) ()

Firewall (1997) (S03E03)

Kdo miluje klasické bondovky+T2, bude úvodní znělkou, nadšen.;-) Pro mě je tu ovšem hl. Toy Story skřížené s Wacky Races, což je neskutečná hlína.:))) ()

Game Over (1997) (S03E04)

To záměrně zdeformované Mortal Kombat theme je prostě totál žůžo.;-) A Enzova podoba alá Scorpion či nenápadný Johnny Cage je...no, co mám povídati. ()

Icons (1997) (S03E05)

Vyjmenovávati všechny ty narážky by bylo jen nošením binomů do mainfraimu. Ale přece jen některé, co mě zaujaly: Mars Attacks! , The Flash (DC) a Xena.;-) ()

Where No Sprite Has Gone Before (1997) (S03E06)

Velké zklamání a nejslabší díl série. Což zamrzí o to víc, že je od D.C.Fontany, což pro Trekisty, je velmi známé jméno a záruka kvality. Podivná splácanina DC a Marvel universe, což nepovažuji za právě šťastné. Vznikl z toho guláš, ve kterém plavou zbytky JL a Avengers. :-/ A tentokráte to nespraví ani ten vtipný název. ()

Number 7 (1997) (S03E07)

Tradičně vtipné narážky. Tentokráte na Highlandera a The Prisoner (1967). ;-) ()

The Episode with No Name (1997) (S03E08)

Atmosférická záležitost, kterou jsem si pamatoval i po těch 25 letech. Berte to jako Tisíce a jedné Noci, okořeněné Star Wars a westerny. ;-) ()

Return of the Crimson Binome (1997) (S03E09)

Posl. episoda, odvysílaná v UK, kvůli rostoucímu a více dospělému zaměření. Hahaha, to jsou ale pseudosociální sráči. Tv s. pro děti/mládež, na který se pak nemohou tyto asociální skupiny vlastně dívati. Ještě jednou, hahahaha!!! Bez dalšího komentáře. ()