Odysea 5

• Kanada Odyssey 5
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
Kanada, (2002–2003), 14 h 44 min (Minutáž: 44–92 min)

Tvorcovia:

Manny Coto

Hudba:

Laura Karpman

Peter Weller, Sebastian Roché, Christopher Gorham, Leslie Silva, Tamara Marie Watson, Jim Codrington, Phillip Jarrett, Kenneth Mitchell, Sonja Smits (viac)

Posádka raketoplánu Odyssey z oběžné dráhy zděšeně přihlíží totální destrukci planety Země. Těchto posledních pět pozemšťanů zachrání záhadná bytost Seeker která je pošle zpět v čase. Mají pět let na to aby zabránili katastrofě. Jejich mise je jasná - zjistit kdo stojí za spiknutím jehož cílem je likvidace našeho světa. Pomůže jim znalost vlastní minulosti v boji proti zákeřnému organismu známému jen jako "Leviathan" ? (DarkDemon)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (5)

Pilot (2002) (E01)

Skvěle rozehraný námět se zajímavými postavami, který zabíjí laciná a až mizerná filmařina. A tím teď nemyslím efekty - jsou sice zastaralé i na seriál své doby, ale dokud nevypadají hůř, než efekty v ghanské sci-fi, nemám problém to brát. Vadí mi ale posedlost kameramana zabírat všechno a všechny z detailů a k tomu všemu ještě rozklepanou kamerou. Jasně, peníze moc nebyly, tak se to tvůrci snažili takhle zamaskovat, aby nikdy nešlo poznat, jak lacině vybavený je vnitřek vesmírné lodi, ale radši bych se koukal na vesmírnou loď z kartonů od vajec (což je jen příklad, takhle lacině to fakt nevypadá), než sledovat jakási malá místa z ní spolu s co nejdetailněji zabranou hlavou herce. Ve vesmíru jsem to ale ještě akceptoval, sice s velkou nechutí, ale akceptoval. Proč takhle ale vypadá drtivá většina záběrů na Zemi mi už hlava nebere. Proto u mě pilotní díl dopadl tak, že dějem na hodinu a půl stopáže (kupodivu) měl, ale zvolená forma mu bránila k vytvoření jakékoli atmosféry. Nezbývá mi než doufat, že obsah nad formou vyhraje, protože i když vím, že se pořádného konce nedočkám (i když u novějšího V jsem o tom taky slyšel a jak to dopadlo...), tak bych to rád viděl celé, jelikož námět to má opravdu slibný. 3* ()

Shatterer (2002) (E02)

Tak formu už to má lepší, ale stále se mi do toho nedaří dostat a přitom ten obsah je pořád tak zajímavý... K tomuhle si prostě budu muset najít cestu, nechápu, kde je problém, když vše ostatní funguje. Dokonce tu ani není moc vaty. Tentokrát už tu čtvrtou hvězdu sice dám, ale jen za to, že zdejší příšerky vypadají jak inspirované Mazací hlavou. Slabé 4* ()

Astronaut Dreams (2002) (E03)

Tentokrát vata vyhrála nad hlavní dějovou linkou, ale pátrání po únosci malé holčičky mělo aspoň něco do sebe, to bych kecal, kdybych tvrdil opak. 3* ()

Time Out of Mind (2002) (E04)

Chtěl jsem dá slabší třetí hvězdu, ale konec ve stylu obřího zvratu, který ale končí "to byl jen fór!", mě dost vytočil a tak jdu s hodnocením níž. Bohužel mi to ukazuje směr, jakým se seriál bude dost pravděpodobně vyvíjet dál - v každé epizodě se vše vrátí do statutu quo, jen v té poslední se stane něco zásadního. On to pro tyhle seriály z přelomu milenia je docela obvyklý mistr, takže se mu nedivím, jen vím, že mě nebaví a jestli to takhle půjde dál, tak mě ten seriál přestane bavit úplně, protože se tu místo toho hlavního řeší vztahy a vatové zvraty. Lepší 2* ()

Symbiosis (2002) (E05)

Díky zápletce s očipovanými mravenci tu třetí hvězdu tentokrát dám, jelikož mě zaujala, ale jinak je to na stejné úrovni jako minulý díl. Nikam se to neposouvá, řeší se hlavně vztahy a vatové zvraty a hlavně se to celé dost rozmělnilo. Pořád mě zajímá, co z toho bude, ale nebaví mě to sledovat. Asi s tím definitivně neseknu, ale pauzu na neurčito si od toho určitě dám. Slabé 3* ()