PKD

I přes trochu lacinější efekty (krom raketoplánu) jde o famózně vyrobený a naprosto perfektně (až na povinnou černošku) a neotřele obsazený ´´film´´, který dostati CGI facelift a prodloužit ho o 15 minut, tak v kině by mu to slušelo.;-) Jinak, jak přitepleně znějící britpopíky Coldplay nemusím, tak zde jejich skladba Don´t Panic (velmi trefné a nemající nic společného s jistým průvodcem po galaxii) opravdu nevadí a funguje i v kosmu. Režisér trochu unylého Star Trek 7, tady zaválel poněkud více, než před 8 lety v kinech s oním ST. Jen škoda, že Země opravdu nevybuchla 7.8. 2007. No a co nám toho nasliboval takový Ukončovatel, že? Darmo mluviti.;) Jo a taky žeru, jak má většina dílů na úvod, nějaký ten citát z Bible nebo např. od Platona, který lásku vystihl na 30000% přesně. A ani nevadí, že zničení Země, přežilo kupodivu 1 auto.;-) ()

honajz2

Skvěle rozehraný námět se zajímavými postavami, který zabíjí laciná a až mizerná filmařina. A tím teď nemyslím efekty - jsou sice zastaralé i na seriál své doby, ale dokud nevypadají hůř, než efekty v ghanské sci-fi, nemám problém to brát. Vadí mi ale posedlost kameramana zabírat všechno a všechny z detailů a k tomu všemu ještě rozklepanou kamerou. Jasně, peníze moc nebyly, tak se to tvůrci snažili takhle zamaskovat, aby nikdy nešlo poznat, jak lacině vybavený je vnitřek vesmírné lodi, ale radši bych se koukal na vesmírnou loď z kartonů od vajec (což je jen příklad, takhle lacině to fakt nevypadá), než sledovat jakási malá místa z ní spolu s co nejdetailněji zabranou hlavou herce. Ve vesmíru jsem to ale ještě akceptoval, sice s velkou nechutí, ale akceptoval. Proč takhle ale vypadá drtivá většina záběrů na Zemi mi už hlava nebere. Proto u mě pilotní díl dopadl tak, že dějem na hodinu a půl stopáže (kupodivu) měl, ale zvolená forma mu bránila k vytvoření jakékoli atmosféry. Nezbývá mi než doufat, že obsah nad formou vyhraje, protože i když vím, že se pořádného konce nedočkám (i když u novějšího V jsem o tom taky slyšel a jak to dopadlo...), tak bych to rád viděl celé, jelikož námět to má opravdu slibný. 3* ()

3 AM Code

Velice zajimave se rozjizdejici SF... kterou produkce zrusila pred koncem prvni rady. Radsi nekoukat, zbytecne by vas to uvedlo do deprese. :) ()