Max Headroom

USA, 1987, 14x60 min

Matt Frewer, Amanda Pays, Chris Young, Jeffrey Tambor, Concetta Tomei, George Coe, Hank Garrett, Jenette Goldstein, Mark Lindsay Chapman, Rosalind Chao (viac)

Na prelome rokov 2005 a 2006 svet ovládli televízne stanice. Teraz je nelegálne vypnúť televízor a tí, ktorí televízory zatiaľ nemajú, ich v krátkom čase dostanú. V tomto svete má stanica "Network 23" veľmi dobre hodnotený spravodajský program s potulným reportérom Edisonon Carterom. Carter odhalí sprisahanie s cieľom zakryť smrtiace psycho-reklamy "blipverts" a v dôsledku tohto odhalenia takmer príde o život. Pri nehode sa dostane do kómy, počas ktorej je jeho myseľ skopírovaná do počítača. Počítač z dát vytvorí osobnosť zvanú Max Headroom, ktorej meno je odvodené od závory označenej nápisom ˝maximálna výška˝, do ktorej Carter pri nehode narazil. Počítačový Max a Edison, spoločne s Edisonovou asistentkou Theorou Jonesovou, ich šéfom Murrayom, jeho nadriadeným Benom Cheviotom a chlapčenským géniom Bryceom Lynchom, ktorý programuje Maxa zo stanice "Network 23", bojujú proti trestnej činnosti, utláčaniu, korupcii a nepriateľským sieťam. (RoyBatty444)

RoyBatty444

A je tu jedna kultovka, ktorá išla za mojich mladých čias na ORFke. A, že som sa nevedel dočkať pokračovania. Hovoriaci a skutočne netradičný hlavný hrdina torzo v blikajúcej konzerve omámil svojimi šplechtami a nedal vydýchnuť takému či onakému babrákovi. V tej dobe fakt ˝žvanec˝ a verím, že si zachoval svoj esprit do teraz. ()

ybuko

Sveho casu kultovni zalezitost, prvni kyberpunkovy serial co bezel v USA. Mluvici digitalni hlava Max Headroom , ktera puvodne vznikla jako moderator poradu pro britsky Channel 4, se pro svou oblibenost dostala i do klipu Paranoimia od Art of Noise a reklamy na Coca colu. ()