Voyagers: Vesmírna misia

• Česko Voyagers - Vesmírná mise (viac)

V roku 2063 planétu Zem ničia choroby a suchá. Šancu na záchranu ľudstva vidia vedci v kolonizácii jednej zo vzdialených planét. Zo Zeme odštartuje raketa so špeciálnou misiou. 30 chlapcov a dievčat, narodených zo skúmavky, bez rodín, sú vychovávaní v izolácii vesmírnej lode a pripravujú sa na život vo vesmíre. Pravidelnými dávkami špeciálnej drogy sú zbavení všetkých pocitov a emócií. Nikto z nich netuší, že majú pod dohľadom posádky lode v priebehu letu dospieť a splodiť potomkov. Netušia, že cesta bude trvať 86 rokov a nikto z nich nespozná svoj pôvodný domov... Keď niektorí odhalia tajomstvo misie a účinky drogy, rozhodnú sa vzoprieť. Izolácia v strede nekonečného vesmíru v nich prebudí zlosť, žiadostivosť, nenásytnosť a strach. (Magic Box)

Maynard.

Tak ti ani nevím, proč má tenhle fil m jen necelejch 52%. Já bych to viděl na uplně klidnejch 75%. Za mě super nápad. Filmů o cestování vesmírem jsou haldy, ale tenhle je tak trochu jinej tím, že se tady dostáíváme hodně do hlav jednotlivejch postav. A celej film vyústí v to,, že když máš v jedný partě lidí jednoho magora, tak je těch magorů nájednou víc a víc... Herecký obsazení na jedničku, tempo střídavý, ale rozhodně si to zaslouží lepší procenta :o) ()

Autogram

Podľa tunajšieho slabého hodnotenia by sa zdalo, že ide o slabý béčkový film, ale občas sa stáva, že hodnotenie klame. Už pri prvom pohľade na vizuál filmu a kozmickú loď neurčitého tvaru a rozmerov o béčkový film nejde. Slušne vystavaný viac psychologický ako sci-fi príbeh, aj keď nie príliš zložitý, ma bavil až do samého konca. Správanie dnešnej spoločnosti je tu vtesnané do malej skupiny ľudí na malom priestore, a ako vieme, vodcom svorky sa stáva ten, čo najsilnejšie kričí, najviac klame, najviac... nechcem spojlerovať, ale veď to poznáme z volieb. Na kozmickej lodi ide o záchranu ľudstva, no keď sa pozrieme na posledné udalosti vo svete, je otázne, či takéto ľudstvo má vôbec význam zachraňovať. –––– Nikdo si nevybírá, kam se narodí. Musíš najít způsob, jak žít svůj život. Rozhodni se, jakým člověkem budeš. Snaž se být dobrým. –––– Co uděláme, aby se to neopakovalo? ()

borec999

Ničím neurážajúce ale ani neoslňujúce sci-fi na tému: ľudia sa bez pravidel,disciplíny a autorít správajú ako bezcitné hovädá. Nič čo by sme nevedeli, nič čo by sme predtým nevideli spracované lepšie. Od nižšieho hodnotenia Voyagers zachraňujú najmä herci, konkrétne obstojný Colin Farrell a najmä Lily Depp, ktorá si myslím že má potenciál na slubnú kariéru a evidentne zdedila nejaký ten talent po otcovi. Celkovo žiadna katastrofa, no ani žiadny zázrak a len film na jedno pozretie s pár hluchými, resp. nudnými miestami. Potenciál bol určite väčší. 50% ()

honajz2

Fakt je to takový Pán much ve vesmíru. Akorát tam, kde Pán much je hluboký, silný a promyšlený, je Voyagers jen banální, plující po povrchu a černobílý. Navíc si často vypomáhá vatou, jelikož jinak by to Burger na skoro dvě hodiny nenatáhl, ale to přece dneska je skoro až povinnost, mít stopáž filmu skoro dvě hodiny a výš, že... A jen skvělou kamerou (která se z toho snaží dostat maximum a vytvořit silnou atmosféru) a hudbou to zachránit nejde, když postavy jsou bezcharakterní a černobílé, stejně jako jejich chování a navíc je to po celou dobu dost nudné. Navíc tomu naprosto chybí šťáva, nějaké pořádné zvraty by to chtělo (ne jen ty lehce odhadnutelné), nějaké překvapení... ale to tady prostě chybí. Nápad dobrý, ale provedení chatrné, plující po povrchu a nezáživné. Bohužel. To fakt nenajdu sci-fi z roku 2021, které bych mohl dát aspoň slabé tři hvězdičky? 2* ()

TheEvilTwin

Nenechte se zmást, Voyagers je primárně výprava do temných a zvrácených koutů mysli člověka nežli scifi výprava do vesmíru, ale právě to jej odlišuje od zbytku a přesně to bude důvod, proč si na film vzpomenu i po letech. Od začátku diváka trkne celkem originální a zajímavý nápad, kdy společnost vytvoří 20 dětí ze zkumavek a izolovaně od světa si je „vytváří“ podle sebe tak, aby mohly být vyslány do vesmíru a nechyběl jim lidský život. Na palubě ale zjistí, že jsou pod účinkem léků tlumících jejich lidské a sexuální pudy, rozhodnou se je vysadit a pak nastává pravý chaos. Nejen, že herci jsou zde přesvědčiví a výborní, ale zejména scénář není překvapivě až tak hloupý, jak je dnes zvykem. Film divákovi dává doslova sežrat velké množství otázek, které se lidem honí v hlavách - od sexuality, násilí, agrese, manipulace davem až k ovládnutí lodi a získání statusu alfa-samce. S motivy pracuje někdy neobratně, ale o dost častěji právě dost šikovně a v průběhu celého filmu jsem se bavil, současně byl napnutý jak struna a občas mě až mrazilo. Po velkou část stopáže dost přesvědčivý snímek o lidské povaze, která je zakořeněna uvnitř každého, a pomyslném rozdělení lidí na „dobráky a padouchy“, které se s trochou představivosti dá vlastně přirovnat i k dnešnímu rozdělení lidí na 2 covid a anti-covid tábory. Bezprostředně po zhlédnutí jsem nadšený a po prvotní nejistotě jsem dostal slušnou porci napětí, a to doslova z ničeho (54%? za mě výsměch), doporučuju! ()

• Natáčelo se v rumunské Bukurešti. (BMW12)
  • Za VFX efekty ve snímku je zodpovědné pražské postprodukční studio UPP. (EndyseQ)

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (viac)