Sting a Shaggy na zámku Hérouville

Francúzsko, 2018, 53 min

Réžia:

Julien Faustino

Sting, Shaggy

Zajímavé hudební spojení britského rockera a jamajského rappera v legendárním francouzském studiu... Album "44/876", které spolu v dubnu 2018 vydali Sting a Shaggy, bylo pro mnoho hudebních fanoušků velkým překvapením. Nečekané spojení britského rockera a jamajského rappera pohybujícího se ve vodách pop-reggae ale bavilo posluchače i muzikanty samotné. To se projevilo i během společného vystoupení na zámku Hérouville v říjnu 2018. V uvolněné atmosféře a nových aranžích zazněly nejen písně ze společného alba, ale i hity obou zpěváků. Ke skladbám „Message in a Bottle“ nebo „It Wasn't Me“, ale přidali i vzpomínku na Marvina Gaye v podobě jeho hitu „Let's Get It On“. (Česká televize)

Marze

Na koncertu Stinga jsem byl kdysi v Praze a zpěváka si vážím, že se veřejně postavil za záchranu amazonského pralesa, i když věděl, že tím v Brazílii ztratí hodně fanoušků, popularity a peněz. Jamajský raper se Stingem  v tomto dokumentu na České televizi Artu mluví o nejvydařenějším albu legendární skupiny Beegees z osmdesátých let, které bylo natočeno na schodech této usedlosti jako o lacině popovém. Ale to nejobtížnější a nejvíce nedostatkové v rockové hudbě je právě vymyslet hezkou melodii. Nemluvě o čtyřtónových raperech. ()

Danikaa

V minulosti som Stinga počúvala neustále a nikdy by som nepovedala, že spolu so Shaggym budú tak dobre znieť. Čo dobre , priam vynikajúco. Možno to bolo aj výberom pesničiek, komornou atmosférou zámku a zostavou ľudí, ktorí sa na dokumente podieľali. Páčilo sa mi to. ()

Chudobka

Překvapivé spojení mého oblíbeného Stinga s jamajským rapperem v příjemném prostředí zámku Hérouville ve Francii. Zajímavé povídání, pěkná hudba, radost všech zúčastněných, i moje. ()

• Château d'Hérouville je zámek z 18. století, který se nachází v malé vesnici Hérouville-en-Vexin ve francouzském departementu Val-d'Oise. Zámek je proslulý tím, že v něm bylo v letech 1969–1985, umístěno nahrávací studio, které hostilo mezinárodní i francouzské hudebníky a zpěváky. Po období zanedbávání byl v roce 2015 odkoupen zpět, zrekonstruován a v roce 2018 obnovil svou činnost jako nahrávací studio. (sator)