Paul a Myriam mají dvě malé děti. Aby se Myriam mohla vrátit do práce, najmou zkušenou chůvu Louise, aby se o ně přes den starala. Louise je svědomitá, obětavá, oddaná a ochotná až do té míry, že se stane středobodem rodinného života. Poměrně rychle ale začnou být Louisiny reakce nepřiměřené až znepokojivé. (Francouzský institut v Praze)

zdenny

61 %. Možná se z toho dělá zbytečný kult. Knižní předloha má na databázi knih hodnocení jen 74 %, tak moc nevím, nad čím se tady partyja rozplývá. Ano, uznávám, že atmosféra byla dusná, a to v momentech, kdy ani divák nečekal, že takto by se vůči malým dětem mohla renomovaná chůva chovat. Musím pochválit hodně kvalitní dětské herecké výkony. Co se týče filmu, beru jej jako vykreslení člověka, který má sám se sebou problémy. Sociální drama z toho ale nedělám. Problémy s penězi má dost lidí. V tomto případě by si měla chůva s takovou pověstí vydělat dost peněz na to, aby takovéto problémy neměla. ()

Aljak

To trvalo, kým sa to celé rozbehlo. Ale nevadí, lebo aspoň sme sa mohli dovtedy celkom dobre "spriateliť" s postavami. Louise mi pripadala ako maximálna perfekcionistka a profesionálka, až som sa čudoval, čo na nej môže byť zlého. Postupne sa však začala dosť podivne správať, a hlavne, keď začala pociťovať, že nie je až tak vítaná (hlavne Paulom), tak sa vyfarbila skutočne extrémnym spôsobom. Karin Viard bola v úlohe au-pair Louisy absolútne skvelá! Škoda, že sa to tak dlho rozbiehalo, a v závere to malo všetko až príliš "voľný pád". ()

claudel

Když u nějakého filmu vidím obsazení Karin Viard a Leïla Bekhti, není absolutně co řešit, je to na 99 procent záruka kvality. Když se k tomu připočte scénář Maïwenn, tak už je to 100 procent. Karin Viard nabízí další ze své pestré palety hereckého umění. V takové roli jsem ji ještě neviděl a střihla ji znamenitě. Leïla Bekhti působí v každé roli neméně přesvědčivě, navíc má zatraceně sexy hlas. Žánrově bych to viděl na psychologické drama s nádechem thrilleru. ()