Kometa prolétající kolem Země pokryla její povrch toxickým sněhem, který nejprve infikuje a nakonec i zabije jednu část lidské populace – ženy. Jednotlivé vlády světa záhy přijmou zákony nařizující nenakaženým ženám, aby se v zájmu vlastní ochrany hlásily na policii. Will je odhodlaný uchránit svou partnerku Evu před nákazou, policí i lovci hlav, kteří jsou najímáni, aby vyhledali a zajali všechny přeživší ženy. Postupem času se dvojice začne obávat, že není ve svém bytě v bezpečí. Potřebují se dostat na bezpečnější místo v odlehlejší oblasti venkova. Sci-fi thriller Jediná zpochybňuje nejhlubší smysl lidství... i svobody. (Cinemax)

RavenSpector

Sterilní nuda bez jakékoliv emoce. Marné pokusy tvůrců se u mě nějak minuly účinkem asi. Poslední dobou se objevuje podobných plytkých kravin nějak moc. Naštěstí jsem se pobavil u Parasita. I když to byla kravina na n-tou, minimálně první polovina filmu měla parádní náboj. Ovšem tady v tomto snímku jsem nenašel jediný silnější moment. Mimochodem, Eva byla pěkná .... no víte co. Dost se divím, že s ní vydržel skoro rok. ()

Djoker

Vzpomínka na Koronu. Dlouho jsem vzdoroval úchylné potřebě sledovat filmy o pandemii v době, kdy o tom slyšíme každý den a hlavně to všechny dost otravuje. Rozhoupala mě až ujetá zápletka v podobě vymírání pouze ženské části populace. Oproti slavnějším kouskům v rámci žánru je snímek dost komorní, sledujeme prakticky jen jeden pár. ()

Dan9K

Poměrně značně nesmyslně podstřelený film. 46 % v rámci žánru sci-fi většinou dostávají už fakt pěkné blbosti. Tohle není blbost ani v nejmenším a je to rozhodně inteligentnější zástupce žánru. Já sice dávám "jen" tři, ale to hodnotící měřítko mám vždycky spíše nižší, než je průměr. Nedozvíme se sice nic extra z podstaty problému a nemáme úplně dokonalý přehled o tom, jak se s pandemií vypořádává svět, ale to mám přesně rád. Něco se děje globálně a divák sleduje příběh úzké skupiny lidí s omezenou mírou informací, která si s tím nějak musí poradit. Postava Evy se, ano, chová občas, nejspíš v současnosti nekorektně řečeno, jako žena. Největší obětí ale není ona, nýbrž její manžel, který udělal všechno pro to, aby ji zachránil. Prostředí je natočeno správně bezútěšně. Námět zaujme, zvláště v dnešní době. Moc si nedovedu představit, jaký typ viru by 100% zabíjel jinak geneticky silnější pohlaví a 100% nechal na živu to slabší, ale to už je holt filmová licence. Příběhově už je to horší. Není to o záchraně světa, jak by asi většina zdejších diváků uvítala. Je to "pouze" o poslední riskantní výpravě, o smíření se s osudem, o rozloučení a o lásce. Překvapení a nečekané věci se tu příliš nekonají. Flashbacky nejsou vůbec nuda, jsou naopak zcela zásadní pro alespoň rámcové pochopení situace. V rámci žánru je to pomalý a komorní film, ale ono to není jen sci-fi, stejně zásadní je tu ta romantická linie. Je to jedno z mála sci-fi, které může chlap v klidu sledovat se svou drahou polovičkou (a já na to zrovna jako na potvoru koukal sám!).Takže ano, je to veskrze průměrný film, i když to tady vypadá na velmi podprůměrnou záležitost, není to pravda. A je to zajímavá studie, jak by se společnost mohla zachovat, až vylezeme z toho tutorialu jmenem covid-19 a potká nás něco horšího. ()

klukluka

Minimalistické pojetí epidemie nepředstavitelných rozměrů. Ženský z 99,99 procenta kaput, chlapi zdánlivě OK, ale při bližším ohledání se ukáže, že jsou přenašeči a ženskou by jediným dotekem okamžitě nakazili. Truchlivé představení o konci lásky mezi dvěma tradičními pohlavími a pravděpodobném brzkém zániku lidstva pro nás sehráli více méně pouze dva lidé. Bylo to hodně, hodně komorní. ()

Mamlas odpad!

Nějaký virus, nevysvětleno odkud a proč, zlikviduje na zemi asi všechny ženy, rozsah pandemie taktéž nevysvětlen. Zbyde asi jedna poslední. Doma v izolaci ji to už s přítelem nebaví a chce jet na výlet. Tak si nasadí čepici, aby vypadala jako muž (tento aspekt byla pěkná zhovadilost) a jedou na výlet. Protože je venku infekčno a za ulovení žen je odměna, dá se snadno odhadnout, co bude dál. Film je fatálně unylý, suprnudný, trapný a levný. Otřesné. (1%) ()