Oktavianus

Problémová dívka nastoupí do nové internátní školy, kde na ní učitelka biologie provádí hypnotizérské a jiné pokusy, jejichž následkem se děvče začne měnit v upírku a likvidovat spolužáky. Provedení je ovšem strašně nevýrazné, mizerný dojem ještě umocňují slabé herecké výkony, zbytečné zdržující scény (nevzpomínám si, že bych na středoškolských mejdanech zažíval muzikálová vystoupení, ale skoro v každém filmu z 50´ ze školního prostředí se divák dočká zpěvu i tance jedné z naprosto nedůležitých postav. Netuším proč.) a odfláknutý záběr, a ještě ke všemu skoro celý mimo záběr kamery. Vzhled upírky si užijeme asi třikrát na pár vteřin, ale po pravdě to docela stačí, protože nechtěně je velmi komická - vedle silného nalíčení a prazvláštního účesu, který vpředu připomíná číro, vyrostou naší nehezké krvesajce samozřejmě i dva ostré zuby. Leč nejsou to špičáky, ale snad řezáky, ty první dva zuby - takže trošku vypadá jako krvežíznivej upíří králík. ()

corpsy

V dobe, keď tento film vyšiel, neboli veľké nároky na tento žáner. Bolo tu štúdio Hammer a to zásobovalo internacionálne divákov skvelými počinmi v oblasti hororu, ktorých popularita siaha ešte aj do dnešných čias. Americká produkcia, tu akosi zakopla a pre dnešného diváka nepríjemne narazila. Dívam sa však na to s očami človeka, ktorý má prehľad a má čo to napozerané. Stačilo len explicitnejší pohľad na vec a bolo by to v poriadku. ()