Jednoho dne se celé město z ničeho nic vypaří z povrchu zemského. Od té doby se zbytky města a nově vzniklá propast v jeho středu, ke které mají přístup pouze tajné složky, nazývají Lost. Mladá dívka Yuki je dle všeho jediná přeživší oné katastrofy a stává se objektem zájmu několika organizací. Zmatená, kde jediné vodítko je zašifrovaná zpráva jejího nezvěstného otce, potkává samotářského pašeráka Takuyu a spolu se vydávají po stopě vzkazu, který může být klíčem k rozluštění záhad Lostu. (Scalpelexis)

Scalpelexis

[Shlédnuty 2 epizody, first impressions, drop] Hah. Zvláštní. Ne, moc nevěřím, že by anime založené na předloze videohry mohlo fungovat, ale Hanazawa se Sugitou v hlavních rolích + MADHOUSE mě nalákalo tomu dát aspoň šanci. Zatím mi to připadá na takový mix Darker than Black s 5. Elementem, pokud bych to měl popsat. Vysvětlivky ale žádné, WTF momenty naopak časté (motorka nezná fyzikální zákony a je parádně nezničitelná). Vadí mi trochu grafika, která často využívá CGI. Nic moc smysluplného zatím na mě nevyskočilo, naděje jsou prozatím vlažné. A jelikož 2. díl na nesmyslech pouze přidal, ochotu pokračovat jsem pozbyl. ()

DaweForeman

"Co jsem to vlastně sledoval?" Toť byla moje první myšlenka po shlédnutí posledních sekund posledního dílu. Tohle jakési cosi, co je neslané a nemastné. Hlubší myšlenku tu vůbec nehledejte nebo nějaké rozuzlení. Vše je tu prostě jen nahodilé a člověk si z toho skoro naprosto nic neodnese. Jediný takový malý plus bych viděl ve zpracování EDčka, kde si jednotlivý lidi popěvují, ale čekal bych to spíše k nějakému anime zaměřené na hudbu a ne k tomuhle mysterióznímu počinu s thrillerovým a akčním polehtáním. Trochu mi to připadalo, že si autoři odkrouhávali jednotlivé prvky ze seznamu a byly spokojený s tím, že je tam všechny narvaly. Naštěstí z toho nevzniklo nic urážlivého nebo za kompletní ztrátu času - trochu to člověka zaujme už jen kvůli zvědavosti, o čem to vlastně bude na konci, ale jak už jsem psal, tak bohužel konec tohle uspokojení nepřinese (což člověk nemůže dopředu vědět). Po hudební stránce dejme tomu jakž takž dobrý, ale po animační už je to trochu slabší hlavně kvůli dvojí animaci a množství rozdílných designových stylů dohromady. ()