Pokračovanie úspešnej komédie Ecce Homo Homolka. Homolkovci sú bohatší o novú embéčku a rozhodujú sa, kam pôjdu v nedeľu. Ženy chcú na Karlštejn, muži za futbalovou ligou. Príde však list o blížiacej sa smrti otca pani Homolkovej. Rodina Homolkových sa teda vydáva na cestu sa pradeduškom. Aké je však ich prekvapenie, keď ho nenájdu v posteli. (STV)

matakana odpad!

Umělecká hodnota filmu je nulová. Jestli je to komedie, u které jsem se měl bavit, pak netuším, v kterém momentě jsem se měl smát. Tenhle příběh rodiny Homolkových se točil zbytečně. ()

tttt

Nezapomenutelná Helena Růžičková a Josef Šebánek. Dvojice, která mi po skončení trilogie moc chyběla. Kdo nechápe tento druh humoru, ať se raději nekouká ani na Slunce seno... :o) ()

El_Koko

Film o kráse života a velikosti skromnosti, zabalený do poutavé satirické kritiky tehdejší i dnešní maloměstské rodinky. "Dědo, vždyť jste chtěl umřít!" "Ale hovno!!" ()

VenomSK

"Áaale hele, rybička-nerybička, my se sem ženem jako blázni, abys dědek měl radost, člověče a von si lítá po lesích!" Len jedna z mnohých megahlášok v tomto naozaj dobrom filme bezchybne znázorňujúcom malomestkú mentalitu. ()

megacik

Najslabší diel trilógie, aspoň pre mňa. Stále však dávam hodnotenie 5 hviezd. Je to tiež príjemná a pokojná komédia, pri ktorej si skutočne oddýchnete. Krásne sa to pozerá, za to jej odpustíte aj zopár nudných pasáží u pradeda. Séria Homolkovcov patrí do mojich TOP10 československých komédií, vždy si to pozriem rád znova. Škoda, že už väčšina hlavných hercov nežije, rád by som videl viac filmov s touto hviezdnou štvorkou. Růžičková sa touto trilógiou dostala do svojej vrcholnej formy, ktorú už nestratila nikdy. ()

finest

Noo, dnes jsem poprvé viděl druhý díl rodiny Homolkových a slabé.... naprosto o ničem to nebylo, zasmál jsem se možná tak dvakrát a jinak nic... oproti prvnímu dílu nic moc... ()

VN85

Nejlepší díl z Homolkovic trilogie. Kouzlo filmu tkví v konfrontaci pražského městského nového světa Homolků a odcházejícího jihočeského vesnického starého světa prarodičů, kdy má člověk tendenci nostalgicky "fandit" pradědovi, jenž už neuhlídá ani kozu. Ale běhu času nelze bohužel zabránit. ()

milos.bradik

Vynikající komedie z doby kdy tady vládl Husák. Tehdy se točili vynikající filmy navzdory době a dnes se navzdory svobodě točí shit, který si komedie jen říká. ()

GrooteLulu

..této trilogii jsem nepřišel na chuť.. nelíbila se mě zde ani jedna scéna.. role dobrý.. ale humor mě připadl moc jednoduchej, tak mě to fakt minulo... ()

tencosehrabe

je to opravdu šílený pohled do rodiny Homolkových, kde není ani minuta klidná... pohodová scéna z vytahováním čepic z hajzlíku je nezapomenutelná 😂 děda..."z takovým hajzlem to nejde dělat. to chce hrábě nebo něco takovýho" prababi..."ale nejdřív mi vrať tu motyčku, Homolko. ty jsi takovy vztekloun, že ani náš táta nebyl tak vzteklej" děda... "toho bych nejraději hodil za tou motyčkou"  😂😂😂 ()

Kloboucek75

Mnohem slabší nežli první díl který byl dokonalý . Nechápal jsem scény o cvičení psů zabrali čas kdy Homolkovi to mohli rozjet jak v první díle. Josef Kolb který hrál pradědečka měl tehdy 71 let ale vypadal na 85 let že by maskérně trávil mnoho času? ()