Pokračovanie úspešnej komédie Ecce Homo Homolka. Homolkovci sú bohatší o novú embéčku a rozhodujú sa, kam pôjdu v nedeľu. Ženy chcú na Karlštejn, muži za futbalovou ligou. Príde však list o blížiacej sa smrti otca pani Homolkovej. Rodina Homolkových sa teda vydáva na cestu sa pradeduškom. Aké je však ich prekvapenie, keď ho nenájdu v posteli. (STV)

Sosak

O poznání lepší, než první díl. Opět to má myšlenku, tentokrát i trochu jinou, než pouhé poukázání na idiocitu českých rodin tohoto ražení. Idea sice není bůhvíjak hluboká, ale můžeme bejt vděční aspoň za to. Stejně tak se tvůrci trefili do atmosféry takových těch rodinných výletů za senilními příbuznými na vesnicích. ()

waska

Nejslabší z celé série. Ubylo vtipný situací a v některých momentech je to uměle natahované, aby to dalo aspoň filmovou délku. ()

Realmond

O něco slabší než první díl, ale i tak perfektní satirická zábava, možná trošku nudnější scény s myslivcema, ale rodina Homolků zase skvělá. ()

tom912

Pro mě asi nejslabší díl z celé trilogie, kde si mohl odpustit myslivecké závody psů, protože v téhle pasáži se docela nudím. I tak je to z touhle výtkou skvělá nezapomenutelná podívaná. 85%. ()

Jaxx84

Díky pradědovi Homolkovi o chlup silnější, ale i více hořký, dojem. Jinak se vlastně jedná o naprosto stejné budování konfliktních rodinných mini dramat jako v jedničce. Melancholie stáří, obrazy lesa a vzpomínání na mládí v myslivosti mě však oslovily více než urbanistické Ecce. 8/10. ()

Nocturno culto

Důstojné pokračování perfektního prvního dílu..Scénky s novým autem a návštěvou prarodičů patří ke zlatému fondu téhle trilogie..musím vyzdvihnout jednoho z protagonistů, který zahrál ve všech dílech nejlépe, byť měl nejmenší hereckou průpravu a totiž Josef Šebánek, jeho role je nejpřesvědčivější a nejvíce přirozená.. ()

Inozuka

Mám z homolkovic trilogie asi nejraději kvůli té existenciální náladě. Mix humorných scén se Šebánkem a úvahou nad pomíjivostí života je možná pro většinového diváka trochu moc nestravitelný, ale mě se právě tohle na Hogo fogo líbí. ()

Likan7

Totálně o ničem. Ona teda o ničem byl i první film, ale měl alespoň něco do sebe. Tedy chybí elementární scénář a humor. Prostě 80 minut dlouhý nic. ()

Tiiso

Prvním dílem jsem se náplní filmu nabažil. A proto tyto další pokračování jsem už nevyhledával. To neznamená ovšem, že by film byl o něco horší či lepší. Jedná se v podstatě o stejné děje jako v předchozím filmu, pouze se změnili reálie. ()

Knor

Pokračování stejně dobrý jako první díl. Homolkovi se stávají nesmrtelnou klasikou s dalšími kultovními scénami. ()

Stanix

Ježišmarjá, čoveče, dyť ti řikám, ten se smál HAHAHA, já mu viděl až mandle! A čemu se smál?! Moji bolesti, rozumíš! ()

PaRi

Obžérství trapnosti, zůstávající za Formanovými filmy jako Hoří má panenko, nebo Lásky jedné plavovlásky. Žák mistra nepřekonal. ()

Marrianna

Tak já nevím, příjde mi, že jsem snad jediná, kterou fanouškovství Homolkovic rodinky nějak minulo, ale vůbec mi to nevadí. I kdyby se celá Homolkova rodinka stavěla třeba na hlavu - omlouvám se, ale tleskat mě neuslyšíte, pravděpodobně u toho nebudu. Tento rádoby humor mi nějak uniká a opravdu nemám chuť zkouknout všechny Homodíly. ()

Aethain

Šebánek je prostě geniální a strčí do kapsy jako neherec i spoustu dnešních herců. Scéna s pivem v autě mě vždycky dostane:D ()