Teta Hana neumí zkrotit Albertovu touhu po nevěstě. Ale její synovec Henry má hlavu plnou dalších experimentů. Kováře Hufšmída fascinoval zip na Albertově hlavě. Za každou cenu chce prozkoumat její obsah. Jeho plán však opět skončí nezdarem. Ale ani studená voda nezchladí hlavu plnou myšlenek na pomstu. Alberta okouzlil obraz ženské bytosti. Stůj co stůj, si chce najít nevěstu. Bílá paní mu poradí, aby si ji našel sám. A tak Albert neztrácí čas a vydá se na strastiplnou výpravu za něžným stvořením. Na cestu za vytouženým štěstím se vydá na kole starostova syna Hanze. Albertův nečekaný příchod postaví na nohy celé město a přitom Albert touží jen po jediném. Najít svou vyvolenou. Pro neobyčejný způsob, jakým se dvoří ženám, nemají ctihodní občané Frankensteinova pochopení. Malý Max teskní nad ztrátou přítele. Igor ho chce potěšit, a tak se mu svěří se svým smutným životním příběhem. Max se rozhodne rozluštit tajemství Igorovy kletby. Baronka pošle Ohnivého Seppa ke kováři, aby na Alberta dohlédl. Tuší, že má kovář za lubem něco nekalého. Co je to? (Česká televize)