Nic netušící šéfkuchař ze San Francisca se stává posledním ze starobylého rodu zabijáků, kteří jsou vyvoleni, aby tajemné síly Wu chránili před nepovolanými. (Netflix)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (6)

Opilý meloun (2019) (E01)

Podíval jsem se spíš náhodou a víte co? Příběh je dost blboučkej, ale jinak sympatičtí herci, velmi dobrá kamera, bojůvky i triky mají skvělou úroveň...jo, je to fajn. Navíc...kdo se nenabažil Marka Dacascose v trojce Johna Wicka, ten si ho může užít i tady. Ten chlap zraje jako víno a je na něj radost pohledět. A Iko Uwais není jen rubálista, ale má vcelku solidní herecký projev, takže potenciál tento seriál určitě má. PS: Blboučkým příběhem je myšleno, že když do vás někdo narve sílu 1000 mnichů a řekne vám, že jste vyvolený...no prostě kravinka. Ale kvalitní a zábavná, takže palec nahoru. ()

Ztracené mládí (2019) (E02)

Potenciál veliký, ale ty rádobymystické kecy sráží všechno dobré dolů. A existuje tady přímá úměra...čím víc mystickeců, tím blbější epizoda. A tady jich bylo bohužel hodně. Velká škoda. Na druhou stranu...Katheryn Winnick je tady k sežrání a popravdě bych ji ani nepoznal. Šdoda, že Vikingové neskončili dřív...líbila by se mi v Daredevilovi, nebo ještě lépe v Punisherovi. ()

Stočený had (2019) (E04)

Pane jo. Spousta věcí špatně. Být to první díl, na další se nedívám. O šikovnosti Iko Uwaise není pochyb, ale ostatní herci hrající větší postavy, v tomto ohledu tahají za kratší konec, takže třeba ústřední fight mezi Plaměňákem(Byron Mann) a Assassinem byl místy hodně slaboučký. Možná to nejde za herci, třeba neměl svůj den choreograf, ale bylo by fajn, kdyby herci i jejich postavy podávaly konzistentní výkony a ne se jednou nechat zrubat jako psi a pak v klidu domlátit tři fightery... . A když k tomu přidám hlouposti ve stylu..tady je 999 tvých předchůdců, já byla první a když jsem umřela...duše těch co přišli po mě, mě přivedly zpět... . Scénář šitý horkou...a tupou jehlou. ()

Codladh Sámh (2019) (E05)

Podivná směsice žánrů. Návrat do 16. století skoro jako ve stylu Highlandera, přinesl zajímavou postavu, která vším mohla zajímavě zamíchat. Jenže to by nesměly všechny postavy odkrýt karty. Ale zase byl díky tomu závěr sympaticky neklišoidní. Což není v podobných seriálech úplně zvykem, takže jsem vcelku zvědavý, co bude dál. Myslím, že příští epizoda bude buď extra průser, nebo se to vše převáží na stranu lehkého nadprůměru. ()

Dámská jízda (2019) (E08)

Díky tomu, že znám českou cover verzi písně o botách, které všechno pošlapou, jsem si úvodní scénu na 100% užil víc,než drtivá většina američanů (těch co umí francouzsky moc nebude). Stejně tak byl vcelku povedený závěr, takže s výjimkou nepříliš povedených flashbacků, je tato epizoda z tech lepších. ()

Stezky: 2. část (2019) (E10)

Jak už jsem psal...ta rádobymystická část je paskviliózní blábol. A tato epizoda ho v sobě měla požehnaně. Ale i kdybych se od toho oprostil...je to scénáristicky velmi nepovedené a pokud jsem byl na vážkách, jestli je Wu Assassins přiznané cool béčko, nebo další zprasený seriál, tak po této epizodě mám jasno. Nejen že nedává smysl chování postav, je tam spousta zbytečného žvanění a divných a nedotažených momentů, ona tomu schází i dynamika a pointa. Druhou řadu si nejspíš nechám ujít...pokud bude. ()