P feng bao

• Hongkong P風暴 (viac)
Hongkong / Čína, 2019, 100 min

Ve čtvrtém pokračování se William Luk (Louis Koo), hlavní vyšetřovatel Nezávislé protikorupční komise (ICAC), nechá zatknout za řízení v opilosti a poslat v utajení do vězení, aby vyšetřil korupci mezi vězeňskými pracovníky. Jeho tým podezřívá někoho z dozorců, že bere úplatky od uvězněného Cao Yuen Yuena (Raymond Lam), bohatého, chladnokrevného syna čínského magnáta, který způsobil před několika lety smrt bývalého Lukova učitele a nyní jde po jeho vnučce Natalie (Chrissie Chau). (LangiJ)

LangiJ

S písmenkovýma bouřema se v Hongkongu roztrhl pytel. Zetko i Esko jsem viděla, i když si teda už nepamatuju, o čem byly, a při sledování aktuálního čtvrtýho Péčka jsem zjistila, že mi předchozí Elko jaksi uteklo, a dočetla jsem se, že se chystá páté pokračování, Géčko. Po zkouknutí mám neblahý pocit, že za pár týdnů na tom budu stejně jako s prvními dvěma díly. Lojza tentokrát zamíří v utajení do vězení, aby si posvítil na dozorce, kteří berou úplatky. Téma už celkem obehraný a nepřináší nic novýho, akce je tam kromě konce poskrovnu a snaha o napětí u mě taky moc nefungovala. Jde prostě o vyšetřování korupčního případu, který běží, běží, dost se u toho mluví a pak je konec. Nic překvapivýho, nic, co by mě fakt zaujalo, abych mohla jít s hodnocením výš. Koukatelný to ale je, obsazení pěkný. Za mě opět průměr. ()