Otóto no otto

• Japonsko 弟の夫 (viac)
Promo

Jaičimu (Rjúta Sató) nedávno zemřel bratr Rjódži, jeho dvojče. Jenomže ti dva se dlouho neviděli, protože se Rjódži přestěhoval do Kanady, kde i zemřel na rakovinu. Důvodem, proč se ti dva nestýkali, je fakt, že byl Rjódži gay, který se dokonce v Kanadě oženil. Jeho manžel pak sám po pohřbu odlétá do Japonska, aby se seznámil se svým švagrem, s Jaičim, jak si s Rjódžim slíbili. Dokáže se s tím Jaiči vyrovnat a švagra přijmout, nebo mu navždy zůstane cizí? (Zíza)

Promo

jiri.twist

Třídílná japonská minisérie se mi celkově líbila a byla vyrobena především pro Japonce, proto je taková jaká je a já toto poselství oceňuji. Proto překračuji všechno, co by mělo být z pohledu diváka ze střední Evropy jinak (a že je to špatně) a vyzdvihuji naopak tu lidskost, snahu ovlivnit japonskou v mnoha ohledech konzervativní společnost. Nejvíce se mi líbil po herecké stránce třicetiosmiletý sympoš Ryoji, zkušený japonský herec, postavu otce zahrál bezvadně. Mike, vlastně teď už Japonec, původně z Estonska, se snažil, jen pro mě bylo úsměvné, že ho pořád oblékali do té oranžové vesty (u nás ji nosí stavební dělníci či kopáči kanálů), aby ho opticky ještě "zvětšili" (?). Holčička byla fajn, jistě vyhrála nějaký konkurz a zahrála to tak, jak tvůrci chtěli. Zvuk i zpracování na solidní úrovni. Spokojenost 8978 ()

Zíza

Nikam nespěchající adaptace stejnojmenné mangy o tom, kterak se v podstatě z homofoba stal člověk bez předsudků. Nic násilného, naopak vše prostě plynulo naprosto přirozeně. Herecké výkony takové, jaké bychom čekali u televizní tvorby, kam obsadí nejaponce bez hereckých zkušeností... naštěstí Mike je takové roztomilá kulička chlupů, takže je to fajn. Zajímavé myšlenky, zajímavý náhled do japonské společnosti, mělo to pro mě i jeden velmi silný moment... ale tak nějak mi to úplné spokojenosti nestačilo. Hezké, jednou a dost. Titulky. ()