Svatá Frances

• USA Saint Frances

Na osamělou 34letou Bridget (Kelly O'Sullivanová) se konečně usměje štěstí, když potká skvělého muže a stane se chůvou šestileté Frances (v podání neodolatelné Ramony Edith-Williamsové). Život jí ale značně zkomplikuje neplánované těhotenství. Aby toho nebylo málo, nedaří se jí najít společnou řeč s malou Frances, ani čelit rostoucímu napětí mezi oběma matkami tvrdohlavé dívky. Na pozadí těchto bouřlivých osobních vztahů však nakonec naváže s Frances nečekaně silné pouto a stává se nedílnou součástí dívčiny rodiny. (Cinemax)

Maximilianus

Prišlo mi, že o tú Frances ani moc nešlo a nejaký vzťah medzi ňou a Bridget chceli tvorcovia vytvoriť nasilu a trochu aj umelo, najmä na konci. V tomto filme išlo najmä o Bridget a keď už, tak jej vzťah s (tuším) Jaceom bol omnoho zaujímavejší, ale opäť ho tvorcovia v druhej polovici relatívne umelo zabrzdili. 6,7/10. ()

nichts

Až na kvalitu zvuku, typický mumble core, kdy scénárista neudrží napětí. Začátek je skvělej, ale pak se to sveze k levnýmu happyendu - film neni schopnej řešit navazování přátelství, intimity, blízkosti - postavy jsou si cizí a pak naráz nejsou. jednou to řeší montáž, podruhé a potřetí vtip a po čtvrté neočekávaná awkward katarze. ()

kolemjdouc

příběh nemá žádnou uměleckou hodnotu ale zaujme scénářem=najednou se potká spousta lidí a v tom chumlu vznikají vztahy mezi nimi.jen té krve jak na jatkách nemuselo být tolik ()

angel74

Chování Bridget dovedu celkem dobře pochopit. Asi proto, že jsem svým způsobem samotářka a některými situacemi, které hlavní hrdinka ve filmu prožívala, jsem si už taky prošla. Příběh o jejím vyvíjejícím se problematickém vztahu s malou Frances, jenž posléze přerostl v silné pouto, mě v závěru skutečně dojal. (70%) ()