Tajný život krav - Samuřin svět

(TV film)
  • Nemecko Kuh im Glück (viac)
Nemecko, 2018, 45 min (Alternatívna 52 min)

Réžia:

Herbert Ostwald

Krávy jsou obecně považované za milé a přátelské. Na první pohled by se mohlo zdát, že jejich život dobře známe. Ale je toho tolik, co o nich nevíme... Většina z nás si myslí, že o kravách víme všechno: postávají na polích. Přežvykují trávu, co chvíli zabučí a samozřejmě dávají mléko. Jsou typickým symbolem zemědělství a venkovské krajiny, někteří je dokonce vidí jako symbol klidu a míru. Jenže krávy jsou mnohem víc než jen to. Všeobecně jsou brány jako mírumilovné, pokojné a trošičku hloupé. Ovšem to je chyba. Protože každá kráva má svou vlastní osobnost. Krávy jsou citlivé, umí se učit nové věci a jsou vcelku společensky založené. A taky se umí docela dobře bránit. Snímek je vyšperkovaný okouzlujícími záběry pořízenými z nečekaných úhlů a zábavným, neobvyklým a vzrušujícím způsobem odhaluje poněkud nečekané momenty ze života krav. (TV Prima)

Narciska

Super nápad natočit dokument o kravách, informacemi i obrazem stejně hodnotný jako dokumenty z exotických míst planety. Život krav v mnoha ohledech, během čtyř ročních období, jejich způsoby detailně. Vstupy sympatického majitele nám zprostředkovávají jeho vědění o kravách a přírodě, ústřední komentář sice působí jako reklama na biofarmu, ale i když je život krav líčen idylicky, pokud bych měla být krávou, určitě bych chtěla žít na farmě podobné této, je jasně vidět, jak jsou krávy spokojené. ()