Jako v nebi

• India Made in Heaven
India, (2019–2023), 15 h 26 min (Minutáž: 43–74 min)

Tvorcovia:

Zoya Akhtar, Reema Kagti

Arjun Mathur, Sobhita Dhulipala, Jim Sarbh, Kalki Koechlin, Shashank Arora, Shivani Raghuvanshi, Natasha Singh, Zachary Coffin, Vinay Pathak, Dalip Tahil (viac)

Karan a Tara (Arjun MathurSobhita Dhulipala) jsou přátelé a obchodní partneři, kteří provozují agenturu na organizování svateb s názvem "Made In Heaven". Tara díky svému bohatému manželovi získala uznání ve společnosti, přesto ji však původ z nižší vrstvy činí nejistou. Karan je gay, který má plno vlastních problémů, se kterými se musí vypořádat. Žije totiž v době, kdy je homosexualita v Indii stále trestná. (Gaytitulky.info)

Sinner.

První dva díly jsou spíše seznamovací a nijak zvlášť mě nenadchly. Od třetího dílu ovšem autoři začínají utahovat smyčku kolem krku jednotlivých postav, problémy při přípravách svateb jsou mnohem zajímavější a osobnější, přičemž naši hrdinové zároveň prožívají těžké chvíle ve svém vlastním soukromém životě. Šestý díl pak servíruje mimořádně silnou dávku emocí, která vás chytí pod krkem a téměř zlomí srdce. Přičtěte si neokoukané exteriéry a jedinečnost indických svatebních obřadům, a vyjde vám velmi zdařilý počin hodný pozornosti. UPDATE: Druhá série ještě lepší! Sevřenější, osudovější, přináší zajímavá a vážná témata, která skvěle zpracovává. 95 % ()

jiri.twist

Jejda, to byl krásný seriál, vhled do indické společnosti těch movitějších vrstev, zatím hodnotím jen po první sérii a po dvou dílech jsem si chtěl odložit další sledování na potom. Ještě, že jsem si přečetl Jiříkovu recenzi, která mě přiměla sledovat dál a už jsem byl lapen do sítí až do konečného devátého dílu první série. Teď jsem měl pár měsíců oddych od indické produkce, ale dříve jsem sledoval vše, kraťasy, filmy i seriály a byl jsem rád za změnu tehdejšího debilního zákona, příběh se odehrává ještě před touto změnou, ale před pár lety si dovolit to, co nyní tvůrci, z hlediska projevů mužské lásky na obrazovce, nemohli a celkový příběh jistě ovlivní další řadu lidiček zhlediska zakomlexovanosti a neuznávání sexuálních menšin v Indii. V hlavních rolích dva výborní herci, indická Angelina Jolie, krásná Sobhita Dhulipala s vavříny filmových cen a vítězství a ocenění na různých festivalech za své role ve filmech a seriálech v roli Tary a Arjun Mathur v roli Karana, zaujal mě i sympoš, partner Tary, Adil, také to, že v indické společnosti stále převládá, na rozdíl od části světa, velká většina kuřáků a kuřaček a už se nemůžu dočkat na druhou sérii. Právě za příběh dávám nejvyšší známku, protože se z velké části dotýká nejen nás tady na GT, ale především v milardové Indii ... 10999 ()