1st Summoning

• USA The Millbrook Summoning

kaylin

Americký snímek „1st Summoning“ je relativně dobře vypadající, ale jinak celkem prázdné found footage, které nemá moc velké ambice, raději si jede klasickou cestou, která má gradující tendenci, kdy ke konci už opravdu nevidíte skoro nic, jak se kamera hýbe. Pokud vás found footage stále ještě baví, je to pro vás jako dělané. Pokud nikoli, tak se snímku s klidem vyhněte. ()

B3n odpad!

Začína to zaujímavo, skupina študentov sa rozhodne natáčať opustený sklad, kde údajne straší a narazia na podivný kult, ktorý sa v oblasti vyskytuje. Kamera vyzerá celkom slušne, aj celkovo vizuál takmer celý čas. Ku koncu sa, bohužiaľ, prejavil nedostatok nápadov a talentu tvorcov. Kamera roztrasená, v každej vete päťkrát fuck, natáčam niekde, kde musím byť ticho, ale používam, až takmer kričím sykavky (kričím shit, lebo som si niečo uvedomil, keďže som si to uvedomil silno, tak to kričím viackrát po sebe). Ja neviem, či mám pri pozeraní týchto filmov úplne vypnúť mozog, ale toto už je trochu moc. Found footage formát už dávno nie je tým, čím býval. Atmosféra takmer žiadna, zbytočné ľakačky, idiotské správanie sa postáv. Žánru sa zmocnila zberba, ktorá nevie nič urobiť poriadne. ()