Výkupné za moju dcéru

(TV film)
  • USA My Daughter's Ransom (viac)

Rachel (Scottie Thompsonová) sprevádza svoju desaťročnú dcéru Lindsey (McKinley Blehmová) na školskom výlete v zoologickej záhrade. Snaží sa držať krok s jej spolužiakmi a na chvíľu ju stratí z dohľadu, keď zbadá muža, ktorý ťahá jej dcéru do dodávky. V zúfalstve začne telefonovať na políciu, ale dostane prichádzajúci hovor, v ktorom jej výhražný hlas prikazuje, aby urobila presne to, čo jej prikáže, inak jej dcéru zabije. Ďalšie pokyny nasmerujú Rachel ku kartónovej škatuli, kde nájde elektronické zariadenie a baretku. Teraz únosca počuje všetko, čo hovorí, môže s ňou hovoriť a sledovať jej pohyb. Rachel musí plniť jeho príkazy a sledovať jeho šialené myšlienkové pochody, pričom únosca posúva svoju zvrátenú hru na čoraz väčšmi desivejšiu úroveň. Aký je jeho cieľ? Aké výkupné žiada za život dieťaťa? (TV JOJ)

Arsenal83 odpad!

Brutálna komédia, niekoľkokrát som sa z tej absurdity a nepravdepodobnosti konania postáv z chuti zasmial. Len z takého dôvodu má film zmysel, nechcel byť komédiou, ale stal sa vlastnou karikatúrou, kde matka pobehuje ako šialená a zničí kľudne životy všetkých naokolo, svokru vlastne nechá skoro umrieť, lebo jej do uška nejaký debil trepe nezmyselné príkazy. Filmoch o únosoch a pretekoch s časom bolo už desiatky, ale toto je totálne dno, v ktorom ženská s nepríčetným pohľadom má v jednom kuse, doma či vonku, na hlave vlnenú čiapku a nikomu to nepríde vôbec čudné. ()

• Film bol natočený v Los Angeles (Kalifornia, USA). (Arsenal83)