Krajné medze - Season 4 (1998) (séria)

Krize identity (S04E10)

(epizóda)
  • Kanada Identity Crisis (viac)
Mysteriózny / Horor / Sci-Fi / Fantasy / Dráma / Thriller
Kanada / USA, 1998, 45 min

Kapitán Cotter McCoy (Lou Diamond Phillips) má být novým typem vojáka. Nebezpečných akcí se však nezúčastní osobně, nýbrž prostřednictvím robota, do něhož přenese svou identitu – tedy osobnost, zkušenosti, znalosti, vědomosti a povahu. Při posledním testu však dojde k nehodě, Cotterovo vědomí se zpátky do jeho těla nedostane a zůstane v androidovi. Spolu s jeho kolegou plukovníkem Petem Butlerem (Scott Kraft), doktorem Gregem Olanderem (Robert Joy) a Cotterovou ženou Sally (Teri Polo) se budou snažit vypátrat, jestli šlo o nehodu nebo o sabotáž. (A.L.E.S.)

maoc

Cotter je hrozně divné jméno, ale jinak byl tento díl docela fajn thriller o přenosu mysli z člověka do androida a zpět, o ambicích a bezohlednosti a o, nečekaně, krizi identity. Na druhou stranu všechno to filozofování o oddělení individuality od těla a konci člověka jako takového vlastně scénář dílu obzvláště svým koncem nabourává a postuluje spíš jiný fakt - když se smíříš sám se sebou, se svým tělem, s charakterem, se svým místem na světe a pokud toto přijmou vaši blízcí a milovaní, pak je v podstatě jedno, kým jsi nebo kým jsi byl. Můžeš být kýmkoliv, protože na těle nezáleží. Takto to aspoň staví scénář. Je-li to pravda nevím, ale přijde mi, že by i mohla být. Chce to ale silného člověka a velké sebevědomí založené na zdravých základech. A opravdové přijetí. Sally asi nedělalo problém přesedlat na jiného koníčka a Cottera podpořila. Jiná by možná problémy měla. Nadprůměrný díl. ()