Krajné medze - Season 3 (1997) (séria)

Poslední večeře (S03E04)

(epizóda)

Když mladý sportovec Danny Martin (Fred Savage) přivede rodičům představit svou lásku Jade (Sandrine Holt), v jeho otci Frankovi (Peter Onorati) to vyvolá bouři vzpomínek. Jade totiž jakoby z oka vypadla Lauře, záhadné dívce se zářivě zelenýma očima, s níž se Frank za dramatických okolností setkal před dvaceti lety. Jade mu tvrdí, že to byla ona, koho kdysi poznal jako Lauru. Prý se narodila před mnoha sty lety, na prahu dospělosti, ale přestala stárnout a od té doby vypadá stále stejně. Frank jejímu příběhu uvěří a dává jí požehnání ke vztahu s Dannym. To ještě netuší, že po dvaceti letech od prvního střetnutí s Laurou/Jade, ho opět čeká boj o život vlastní i všech přítomných. (k109)

maoc

Dost prázdný díl. Herci moc neměli co hrát, přesto nemohu říct, že by se mi na ně nekoukalo hezky. Obzvláště Sandrine Holt je moc krásná, ale ani Dey Young nevypadá špatně. O to víc zamrzí, že konstrukce dílu je tak chatrná. Konflikty mezi bývalým vojclem a jeho ženou, o vědci ani nemluvě, působí vykonstruovaně. Proč se díl jmenuje Poslední večeře, to už nechápu vůbec. Snad svatý grál, pramen mládí, voda života nebo tak něco. Slabší díl, i když jisté napětí nepostrádá. ()