hiczech

V době uvedení tohoto seriálu v naší TV jsem toto dílo zbožňoval. A pokud si dobře vzpomínám tak jednotlivé díly byly vysílány v pozdních hodinách. Taky musím zmínit zklamání z toho, když seriál tak rychle skončil - nebylo tehdy moc možností zjistit skutečný počet dílů. Ještě dnes si na toto dílo občas nostalgicky vzpomenu. ()

TheRaven

Úvodní epizoda (Nightmare Caffe), která nás seznamuje s jednou zajímavou kavárnou a jejím novým personálem příjemně navnadila, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Aneb jak Frank a Fay dostali svou druhou šanci a je teď na nich, aby pomohli i ostatním tu druhou šanci v jistém smyslu dostat (ale nezapomínej, vše není tak, jak se na první pohled zdá) ***a1/2 // Druhý díl (Dying Well Is the Best Revenge) už předestírá, jak bude vlastně seriál koncipován - lehce mysteriózní komediální všehochuť, jen horor moc ne. Děj druhého dílu spíše pitomý a dojem tak zachraňují jen právě ty levné televizní mystery, nebo spíš až fantasy vložky. ** // Díl třetí (Fay & Ivy) potvrzuje, že Nightmare Caffe využívá základní témata klasického seriálového dramatu (rodina, vztahy, atd.), jen trochu obohacená o trochu odlišný pohled a přídavek tajemna, který ale funguje stále jen v té jedné rovině - spojené s naší kavárnou s kouzelnou televizí a ještě kouzelnějšími dveřmi. **// Tak čtvrtá epizoda (The Heart of the Mystery) velmi povedená a zatím jednoznačně nejlepší. Konečně zajímavé téma i zpracování. Tentokrát se z kavárny dostáváme nejen do současné reality, ale taky do minulosti - kde Frank a Fay paralelně řeší jeden starý zločin. Netuctová zápletka, která se odehraje doslova v jednom zásadním okamžiku. **** // Díl pátý (Sanctuary for a Child) - aneb jak Frank pomohl najít cestu ztraceného otce k umírajícímu synkovi. Jednoznačně nejcukrovatější epizoda, z které ten med skoro kape, závěrečná hudba a "usmíření" i s vlastním otcem (Franka) to zabíjí zcela. *a1/2 // A poslední díl (Aliens Ate My Lunch) zároveň asi rovnou ten nejpitomější. Snaha o humor v tomhle případě působí spíš trapně. * // Celkově zaujme na každém záběru patrná televizní lacinost, ale taková sympatická. No pro ukázku stačí podívat na "INTRO" - to je tak špatné, až je to dobré. Škoda, že témata většiny epizod jsou spíš jak špatné epizody věřte-nevěřte, jen roztažené na 45 minut. Ve výskedku by stačil první a čtvrtý díl. Ostatní dojem spíše kazí. Ale Englund dobrej, dostal zde dobrou možnost rozvinout svůj přirozený komediální talent. Ve výsledku velmi slabé tři, a to spíš za nápad a čtvtou epizodu. P.S. Samozřejmě nechybí výbuchy, bouračky a přestřelky! ()

PKD

Hodnocení u zdejších komentářů je pro mě prostě...nepochopitelné. Tohle se vůbec nepovedlo a nemá to skoro nic. Tedy žádný důvod, proč s tímto ztráceti čas. Zřejmě jen pro fanatické (k nímž se nepočítám, i když pár dílu film. série doma mám) milovníky Freddyho z Jilmové ul.;-) taky se nedivím, že to tak brzy zařízli. Což by se hl. postavě jistě líbilo. ()

Stanley

I přes podobnost názvu a účast hlavního představitele (Robert Englund) nemá tento netradiční mysteriózní seriál nic společného s Noční můrou z Elm Street. Šest zajímavých samostatných příběhů, které spojuje záhadná noční kavárna, jsme mohli vidět před mnoha lety v TV, přičemž od té doby už se v našich končinách seriál asi nikde neobjevil. ()

G04T

Je to dobrý. Je to víc nez dobrý. Akorát to trva jen do ctyr dilu. 5. a 6. jsou příšerně nudny a divny. Co se mi nejvíc líbilo byla postava Blackieho a úžasný soundtrack. Za zhlédnutí stojí. ()

hajdekr

Na děj tohoto seriálu si pamatuji už jen matně, v české televizi běžel tuším někdy v devadesátých letech. Co mi ale výrazně utkvělo v paměti, je atmosféra kavárny - kavárna se dokonce několikrát objevila i v mých snech. A právě za atmosféru neváhám udělit čtyři hvězdičky. ()