Malý upírek

• Francúzsko Petit vampire (viac)
Francúzsko, 2020, 82 min (Alternatívna 79 min)

Pohádka o malém upírovi, který utíká ze svého starého, známého strašícího zámku od své rodiny, aby poznal okolní svět. Jeho tajným snem je totiž chodit do školy, poznat lidi a skamarádit se. Venku pozná mladého sirotka, se kterým se okamžitě sblíží a začnou spolu podnikat dobrodružství. Bohužel se mezi ně postaví příšera z minulosti, která malému upírovi nedopřeje žádné štěstí. (TonyLeThanh)

Bossi123

Jedná se o docela příjemný film pro menší děti tak kolem deseti dvanácti let. Příběh je poměrně jednoduchý a i poměrně zábavný. Samozřejmě se zde vyskytují jistá klišé - motiv vyděděnce, hlavní postava nespokojena se životem, která rebeluje apod. Ve filmu se podle mě nevyskytuje zbytečně násilí a ani zbytečné americké uchylne vtípky a narážky. ()

Chřástal

Často viděné motivy jako snaha uniknout dozoru a dostat se do světa (lidí) nebo to, že věčně se skrývat nemůžete, ale na druhou stranu krásně namalovaná pozadí a burtonovsky přívětivá a bizarní záhrobní společnost. Pro starší je tu ženská rivalita mezi upírkovou matkou a figurínou z pirátské lodní přídě nebo záliba příšerek ve sledování hammerovských hororů s Christopherem Leem či Peterem Cushingem, případně Masky rudé smrti od Cormana v kinosále starobylého sídla. A upírkův kamarád má na poličce figurku Velkého Cthulhu.___________ Skvělá titulková sekvence prchání světem a dějinami. ()

Untentrauer

Když od filmu nic neočekáváte, tak vás nemůže zklamat....Může vás to jen překvapit a to je přesně tento případ. Zajímavý animovaný film, který zaujme svým originálním zpracováním, příběhem a stylem humoru. Vše je krásně vybalancované tak, aby se pobavilo jak dítě, tak i dospělý. Přiznám se ale, že jsem byl zprvu v rozpacích...ale jakmile tam byla scéna s hovínkem ve sklenici, film si mne ihned získal! ()

Anusak

Roztomily francouzsky pribeh o detskem upirovi, ktery se nudi a chce si najit lidskeho kamarada. K tomu si pridejte vzdusne kostlivcove piraty, lasku, vasen, zarlivost, vselijake priserky a hru s horrorovymi klise a mate fajnovou zabavu sice spise pro deti, ale nudit se nebude ani lecjaky dospely. ()