Vesmír bez hraníc

• Česko Vesmír: Civilizace v ohrožení (viac)
USA, (1995–1996), 23 h 30 min (Minutáž: 60–90 min)

Tvorcovia:

Glen Morgan, James Wong

Morgan Weisser, Kristen Cloke, Rodney Rowland, Joel de la Fuente, Lanei Chapman, James Morrison, Harriet Sansom Harris, Billy Mayo, Dale Dye (viac)

Recenzie používateľa majo25 k tomuto seriálu (24)

Stardust (1996) (E20)

Konečne sa vo vojne niečo zaujímavejšie deje. Klam s najvyšším stupňom vojenského utajenia, z ktorého sa ale vďaka zvedavosti ústrednej skupiny všetko podstatné dozvieme. ()

Sugar Dirt (1996) (E21)

Začiatok s odsunom podpornej hviezdnej lode zaujímavý, potom však tempo upadá, výsadok v kuse len frfle a velenie lode si spytuje vedomie, čo to vlastne výsadku bez podpory vyviedlo. Skoro ma potešil Hawkes, keď sa uchyľovalo k tomu, že svojej veliacej kapitánke jednu vrazí - nestalo sa. Zasa tá zbytočná korektnosť. ()

And If They Lay Us Down to Rest... (1996) (E22)

Akčný pobyt na planéte, akých bolo veľa, osviežuje prítomnosť neznámeho emzáka (možno emzáčky) a veľkým plusom je, že pohľad je aj zo strany emzáka. Hlavne keď sleduje, ako ľudia doslova masakrujú Chigsov. V závere sa udeje očakávano-neočakávané prekvapanie, ktoré sľubuje zaujímavé zavŕšenie dvojdielu. ()

...Tell Our Moms We Done Our Best (1996) (E23)

Zavŕšenie dvojdielu i celého seriálu pôsobí realisticky. Vojna napriek toľko očakávanej nádeji mieru pokračuje, elitná jednotka stráca v boji svojich členov a všetko sa mení, aj keď inak, ako si táto jednotka predstavovala. Trochu nevieryhodná scéna, kde sa pri vyjednávacom rokovaní neudrží emzácky vyslanec a zabíja; rovnako ako aj to, že sa audio z rokovania vysiela 'live' po celej lodi. Aspoňže sa seriál podarilo dokončiť, čo sa mnohých sci-fi seriálom zo 70. až 90. rokov nepodarilo a boli utnuté. ()