Bohatý pornograf Tony Enright usporiada vo svojom pobrežnom sídle večierok pre miamskú elitu, na ktorom je zavraždená jeho terajšia priateľka. Muž v maske jej prebodol krk plniacim perom! Pred dvoma rokmi sa producentovi Enrightovi podarilo za podobný čin vykĺznuť z rúk spravodlivosti. Stane sa tak aj teraz? (TV Wau)

MM_Ramone

"C.S.I.: Kriminálka Miami"(CSI: Miami) je americký televízny kriminálny seriál. V priebehu rokov 2002 až 2012 bolo vyprodukovaných desať sérií, ktoré dohromady obsahujú dvesto tridsať dva samostatných dielov. V poradí šestnásta epizóda z ôsmej série nesie názov "Manžetový gombíček" (L.A.). Seriál nemám moc napozeraný, videl som len zopár častí. Na túto konkrétnu epizódu som sa však špeciálne zameral z toho dôvodu, že ju režíroval Rob Zombie. Tento, svojim spôsobom kontroverzný filmár, špecializujúci sa predovšetkým na horrorovú tvorbu, mi ku tomuto seriálu nejak nepasoval. Tak som si povedal, že sa musím pozrieť na to, čo sa mu podarilo v rámci tohto televízneho projektu natočiť. Pozorne som to sledoval, nahliadal na to z každého uhla, a natrafil som tam na náznaky špecifického rukopisu Roba Zombieho, ktoré však pre bežného priaznivca tohto seriálu nie sú nijak rušivé. Tiež ma potešilo, že do epizódnych úloh angažoval zopár zaujímavých hercov (svoju manželku Sheri Moon Zombie, Michaela Madsena, Malcolma McDowella a frontmana kapely ZZ Top Billyho Gibbonsa). *** ()