Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (263)

Má zoufalá Valentine (1991) (S02E16)

Emily teror. Brandon se celý díl rozchází s Emily kvůli epizodě s drogami, protože Brandon drogy nebere!!!! ()

Chuckie se vrací (1991) (S02E17)

Tento díl patří Stevovi, kterého si dobírá Chuckie seriálový syn jeho matky . Chuckie je takovej grázlík, který podpásově vrazí Sandersovi, že je adoptovaný ( to jsem dosud nějak nezaznamenal ). Ian Ziering dostal zatím asi největší herecký prostor, ikdyž je výrazný i na malém prostoru. ()

1. Vánoce v Beverly Hills (1991) (S02E18)

Cindy Walshová pozve všechny možný lidi na Vánoce, ale všichni odmítnou. A nakonec se šťastně u Walshových sejdou. Steve hledá svoji pravou matku, ale najde jen pravého dědu. Velkodojemný vánoční díl. ()

Oheň a led (1992) (S02E19)

Ledové ostří III.? Ne, jen Brandon nazul brusle ( tak jako v jedné epizodě McGyver ) a potkal krasobruslařku. Brenda si osvojuje tvrdé byznysové obchodní praktiky v obchodě s luxusní módou. Prvními jejími oběťmi jsou David a Dona. ()

Soutěživá hrana (1992) (S02E20)

Dylan a Brenda se líbají... jenže v tomto díle každý s někým jiným, ale to bylo jen chvilkové mámení, o kterých Dylen prohlásil: " to se stává." Upřímně pobavil starej Volš závislý na karaoke. ()

Všichni o tom mluví (1992) (S02E21)

Brandon odhaluje požívávní steroidů ve školní sportovní třídě, kde funguje i Steve, který si taky zobnul. Brenda nabourá pojistnou podvodnici. ()

Dítě (1992) (S02E22)

Andrea bojuje za automaty na kondomy v areálu školy... a to zabere celý jeden díl. My bojovali na gymplu za automat na cocacolu a tady uvědomělá americká středoškolská mládež rovnou antikoncepční kampaň. Stará Taylorová čeká dítě s Melem. ()

Strach srdce (1992) (S02E23)

Předvídatelný, ale celkem zábavný díl, aneb jak se dvě největší tajemství ( těhotenství a žádost o ruku ) rozkecá v Beverly Hills rychleji než v Čechách. Jako malá vedlejší linka je, že Andrea v sobě objeví sázkařské schopnosti a tak se i s Natem vydají na dostihy. ()

Pit a kyvadlo (1992) (S02E24)

Tentokrát v ohrožení Natův Peach Pit, který má padnout za oběť developerům, pro které pracuje starej Volš, protože má vyrůst gigantické obchodní centrum. Brandon jako uvědomělý americký správný hoch zabojuje i proti svému otci a dokonce proti dceři investora, která se do něj zakoukala.... vždycky jsem si myslel, že v Beverly Hills spí každý s každým ( ono to asi pod scénáristickou nouzí přijde) , ale první dvě série to je všechno jen o zakoukání se, max líbání. Brandon má zatím jen potvrzený jediný pohlavní styk plus možná něco s Emily, když jako spolu chodili, ale to nebylo potvrzené a Brenda jedno skóre s Dylanem. ()

Setkání s panem Poníkem (1992) (S02E25)

Brenda přepadená v Peach Pitu - o třídu kvalitativně převyšující průměr. Žádný zázrak, ale jako thriller pro teenagery ve své době zajímavé a miniaturně strašidelné. ()

Co dělat, když prší (1992) (S02E26)

Brandon, Dylan, Steven si domů pozvou striptérku, ale jsme v neškodném seriálu pro mladé, takže nic nehrozí ( pobavila hláška: " Jsem sestřenice Cindy") . Děvčata s Davidem honí jakousi kapelu před koncertem v hotelu, kde Dona načapá matku s milencem. Zpěvák kapely se jmenoval Bryan Adams, ale nebyl to TEN Bryan Adams... takže asi fiktivní kapela. ()

Víkend v Mexiku (1992) (S02E27)

Největší průser Brandy. Jede s Dylanem do Mexika, ale tajně za zády rodičů a celá parta z West Beverly High je kryje smyšlenými aliby... dokonce i Brandon!!! Praskne to na hranicích. ()

Svatební zvony (1992) (S02E28)

Pokračování předchozího dílu - v tomto dílu se v komparzu mihnou i známé tváře. Nejprve, když si starej Walsh přijede pro Brendu na policii, tak ten detektiv, co tam se s ním mihne na dvě sekundy, je typ, co hrál kapitána letadla v Boeing 737 v ohrožení. Na svatbě Mela a starý Taylorový zase Steven balí Denis Richardsovou v roli na čtyři sekundy. Kelly se zakouká do Dylanova kamaráda v podání Granta Showa, který pak hrál v derivátu tohoto seriálu Melrose place. Dylan se ošklivě pohádá se starým Walshem a odjede ve svém Porsche 356 speedster. ()

Season 3 (1992) (S03)

Třetí série začíná ještě prázdninami a přes poslední ročník na West Beverly High zakončí maturitou hlavních hrdinů. Třetí série je asi poslední, která drží kvalitu jako první řada i přes pár hloupých dílů a opakujících se motivů. Dylan s Brendou začne, zakončí s Kelly, Dylanův táta vyletí do vzduchu a Brandon si nabrkne Nikki, ale moc dlouho to nevydrží takže víc řeší sázení. Steve je Steve a Donna se opije, takže se zorganizuje manifestace, kde se asi dvěstěkrát vykřičí legendární: " Pusťte Donnu k maturitě!!" Je vidět, že herci už jsou vyhraní ( Brandon tady vypadá jako namachrovanec č.1, jáká změna oproti S01 ) a trochu zestárli , hlavně Brian Austin Green. Konec středoškolování. ()

Neštěstí nechodí samo (1992) (S03E01)

Třetí série začíná prázdninami, takže Brandon nakluše do plážového klubu. Brenda se tajně stýká s Dylanem za zády starýho Volše, který to zakázal a jako poručník McKayových peněz na něj vyvíjí tvrdý nátlak. Ale jo, tenhle díl patří jednoznačně k tomu nejlepšímu s vrcholnou scénou, kdy Walshovi uvidí Romea a Julii, jak se sprchujou na pláži. Nastane drama, hádka, a útěk Brendy k Dylanovi. ()

Dvojčata, správce majetku a velký výlet (1992) (S03E02)

Steve a Brandon si v plážovém klubu nabrnknou dvojčata - celkem stupidita, Volšovi bojujou o Brendu, která bydlí u Dylouše, kde dochází ke konfliktům. Výsledkem tlaku je kompromis, že Brenda pojede na šest týdnů do Francie, aby se situace uklidnila. ()

Paříž 75001 (1992) (S03E03)

Brenda s Donou v Paříži aneb jak natočit levně pobyt v zámoří levně a nepřesvědčivě - nějaká záběry Eifelovky z cestopisu a jinak to je okatě točené v Californii jen přidaná francouzská hudba.... mezi Dylanem a Kelly to začíná jiskřit. ()

Sex, lži a volejbal (1992) (S03E04)

V plážovém klubu se koná turnaj ve volejbale a Steve si brousí zuby na spoluhráčku Brooke ( Alexandra Wilson ) . Smůla, ta skončí u Brandona. Ale co je nej, vypadá to, že Dylan podlehl Kelly. Wow!!! ()

Američan v Paříži (1992) (S03E05)

Brenda pozná v Paříži supermana ( Dean Cain ) čili líbačka proti líbačce Dylena a Kely. ()

Hrady z písku (1992) (S03E06)

Návrat Brendy , Brandon se rozejde s rasistkou z volejbalu. Brenda se přiznáí k líbačkám o prázdninách. Nevadí, povrcní vztahy jsou v tomto seriálu běžné. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)