Archer a T'Pol vyšetřují vulkanskou náboženskou frakci, která se skrývá ve zrádné poušti. (SkyShowtime)

sirien

Je to dobrej díl a solidní 3* a chápu, proč to lidi hypeujou - ale hype a fanovský nadšení nejsou kvalita. Pořád to působí roztahaně, jsou tam přímo filler pasáže na natažení, přitom některé klíčové informace co by měly zaznít už tady tu chyběj (např. čim se sakra lišej Sirenates a jejich učení má bejt první otázka co padne). Každopádně před-Federační Vulkánci sou rozhodně silná stránka ENT a na tomhle díle to je cítit. Snad další dva nezklamou. ()

noriaki

Čekal jsem ledacos, ale že bude ze Sovala sympaťák, tak to ani ve snu. Následující tři díly dávají odpověď na otázku, proč se Vulkanci tak moc liší od těch důvěrně známých z Nové generace, Voyageru a DS9. Spock byl jen jeden. A očividně i Tuvok byl jen jeden. To jen tak na okraj. ()

PKD

1.díl z Vulkánské trilogie, která časem u mě překonala i onu tzv. Romulanskou trilogii. Byť u tu mám za plný počet. Special quest star...Michael Nouri z The Hidden.;-) A nezapomenouti na ´´živého´´ sehlata, kterého jsme viděli do té doby, jen v TASce. Záběry na Vulkán jsou neskutečné a dokonale korespondují s remasterovanou TOS, což je pro maniaky jako já, důležité. Veliká ztráta jedné z důl. postav v tomto ST, tomu dává (a spolu s nádherně bolestným hud. motivem od skladatele Aliena 4) zcela nový rozměr. Stejně tak Sovalova ´´proměna´´. Tohle bych sestříhal do jednoho kusu a vrazil to okamžitě do kin! Tenhle 2h film, totiž hravě strčí do kapsy DSC.  O Pikrdovi, nemluvě. ()