Dočasná studená válka eskaluje, když Sulibané vezmou Archera do 31. století. (SkyShowtime)

noriaki

Dvojdíl na pomezí první a druhé sezóny se točí okolo Časové studené války. Ani dostatek prostoru a zabrouzdání do hlubší mytologie mě nepřesvědčilo, že jde o nosnou vyprávěčskou linii, tím méně že by Enterprise vůbec nějakou potřebovala. Xindi stačí. ()

sirien

Mě fascinuje, jak tvůrci Enterprise dokážou vzít i docela funkční a "šťavnatej", i když ne nutně originální, námět, a udělat z toho takovou suchou vyprávěčku. V podstatě trademark celýho seriálu. Anyway. Ten koncept časový války jako nosný linky nějak nefunguje - zaprvé když se objeví ve 3 dílech ze 24 (z toho dva sou první a poslední), tak to nedělá moc nosnou linku, zadruhý tohle neni Doctor Who a příběhová linka u který nejsou daný pravidla fungování a nedá se odvodit co je nebo neni možný a jaká příčina může mít jakej následek (a kde zverbování armády v minulosti s velko-distribucí budoucích technologií nevede k instantnímu vyzkratování celé časové linie) působí jako lacinej scénáristickej cucprst a ne jako drama. Jakože ok, díl nebyl špatnej, ale prostě to fakt skřípe a nefunguje a provedení tradičně těžce zaostává za potenciálem. ()