Neelix se od známého se dozvídá, že někdo z Voyageru hodlá nastoupit na nedaleký talaxianský konvoj. Neelix to řekne Janeway. Janeway a Tuvok prozradí tajemství, že se jedná o Toma Parise. Kvůli jeho chování sám navrhl kapitánce odchod z lodi. Neelixovi to nedá a chce Tomovi odchod vymluvit. Tom se nedá a nastoupí na konvoj. Nějakou chvíli poté kontaktuje konvoj Voyager. Řekne jim, že byli napadeni a vzali si Toma jako rukojmí... (Varan)

sirien

Rok cesty pryč plnou rychlostí... a POŘÁD sme v prostoru Talaxianů kde má Neelix kamarády. Plus Neelix díl :(  A Sasca díl, to sou -2* hned ze startu. Což je škoda, protože skutečná zápletka toho dílu je fakt dobrá a očekávanýho odpadu to šlo velmi překvapivě velmi vysoko (i když to rozuzlení je dost lame). Problém je v tom, že hinty, které autoři divákovi dávají, nefungujou, protože po předchozích mnoha shit dílech je divák považuje za nesmyslný chyby :(  Well, nebejt tam Neelix (ale třeba Kes), mohly to snadno bejt 4*, a mít to lepší rozuzlení tak to mohlo aspirovat i na 5. A škoda že se víc neřešil i Chekotayův HR/leadership fail. EDIT: nah, jedno jak cool mohla bejt Parisova linka, 90% cílu je Neelix, takže je ta zápletka brutálně vyplejtvaná a promarněná, 3* si to nezaslouží, může to bejt rádo že sem to v půlce nevypnul rovnou s odpadem. ()

noriaki

Moment v němž Tom Paris opustil Voyager šokovalo nás všechny, stejně tak vysvětlení jeho dlouhodobé vzpurnosti a neprofesionality. Chakotay má právo být naštvaný. Nejdřív ho vodil za nos Tuvok, pak Seska a teď i Paris. ()

• Drobnou roli důstojníka hvězdné flotily si zahrál jordánský korunní princ Abdalláh, pozdější král Jordánského hašimovského království Abdalláh II. bin al-Husajn. (Ampi)