V jedno pekné ráno Montalbanovi zhorkne jeho ranná káva. Na pláži pred jeho domom leží mŕtvy kôň a ako sa ukáže, nebola to prirodzená smrť. Záležitosť vyzerá na prvý pohľad celkom jednoducho. Do miestnych stajní sa vlámali zlodeji a ukradli dva kone. Jeden z nich patril kamarátke Montalbanovej priateľky Ingrid, džokejke Rachel Estermanovej, a ako závodný kôň mal veľkú cenu. Zároveň sa však do Montalbanovho domu dvakrát vlámu podivní zlodeji a Montalbano začne tušiť, že tu opäť nepôjde o banálnu lúpež a že tie dva zločiny spolu nejako súvisia. (RTVS)

Jonatána

Komisař Montalbano je fajn společník na nedělní večer. Když vidím modré moře, modrou oblohu, sluníčko a Montalbana, který v každém díle okouzlí buď hlavní svědkyni nebo poškozenou (případně se nechá okouzlit), vychutná si víno a dobroty italské kuchyně, které mu chystá jeho hospodyně a do toho volá neuvěřitelně hloupý a docela roztomilý Catarella, není možné nebýt spokojen. Jo, málem bych zapomněla: i jako detektivka je to prima :-) ()

Meteorista odpad!

S komisařem Montalbanou jsem se setkal poprvé. Bylo to setkání hořké, nepěkné, za deštivého a bouřivého počasí a ještě k tomu mi zateklo do bot. A tomuto "seriálu" v mých očích taky teče do bot. Nulové dialogy a herecké výkony taky spíš nic, než moc... S komisařem Montalbanou jsem se setkal naposled. MBZOR! ()