Uruguay, prostá krása

(TV film)
  • Francúzsko Uruguay, le pays de la simplicité (viac)
Francúzsko, 2018, 52 min

Réžia:

Chris Nahon

Země malá svojí rozlohou, ale přitažlivá svými půvaby... Uruguay nabízí velké množství krásných zážitků. Dovedně snoubí rustikální vzhled s moderním duchem. Objevíme tam pět set kilometrů pláží, fascinující poklady minulosti a venkov stejně tak bohatý jako udivující. Tento jihoamerický stát nabízí koncentraci evropské kultury, která se odráží v architektuře svého hlavního města. Montevideo ale zároveň vzdává hold i africkým kořenům, zvláště patrné je to v jeho ulicích během nejdelšího karnevalu na světě. Tamní hodnoty, opírající se o prostotu, střídmost a především humanismus, činí tuto zemi přitažlivou a v návštěvnících zanechávají nesmazatelnou stopu. (Česká televize)

Yarwen

Jedna z mých nejoblíbenějších zemí na světě, ale spíše než o historii, krajině a životě prostých lidí mi přišel dokument jako průvodce po letoviscích a o tom, co se kde vaří a pije. Takhle ne... ()

ilemas

Krásná země, krásné pláže, šťastní lidé. Jako cestovatel jsem ocenil, že dokument byl tentokrát zaměřený na turistické cíle, snad se tam někdy po covidu podívám nebo aspoň o tom snít, ale svět je velký a kdoví čemu dám nakonec přednost, kam dřív? ()

zdeny99

Dokonalý dokument o krásné zemi. Krásné pláže, Montevideo ale i venkov. Jen mi přišlo, že až moc ukazují turistické cíle, které bývají hezčí než klasický zbytek země. [5. hodnocení, 1. komentář, -%] ()