ricci.s

Horor o prekliatej nemocnici, kde zavezie manžel svoju tehotnú ženu, keď sa však za ňou o pár hodín vráti, budova je vyhorená a duchovia číhajú na každom kroku. V tomto prípade by si tvorcovia mali uvedomiť, že menej je niekedy viac, pretože pokiaľ sa snažia docieliť, aby sa divák ľakal snáď v 10-15 sekundových intervaloch, prestáva to akosi pôsobiť. A to lacné CGI v záverečnej tretine tomu tiež výrazne nepomohlo. Na druhej strane, kto má slabosť na nemocničné kúsky, tomu pozretie neuškodí. Vzhľad duchov je síce iba priemerný, ale niekoľko parádnych scén by sa našlo (pôrod cez ústa vedie), a temné zdevastované prostredie neustále meniace svoju podobu s výkrikmi či detským plačom v pozadí rozhodne zapôsobí. ()

EvilPhoEniX

Velmi dobrý horor z Indonésie, kteří dokáží občas mile překvapit. Příběh se zaměřuje na těhotnou ženu a jejího manžela, který ji zaveze do jedné místní nemocnice a když se za pár hodin vrací s jejími věcmi, budova je opuštěná a vyhořelá a od jednoho z místních se dozvídá, že nemocnice nefunguje už 15 let a rozhodně tam straší. Líbilo se mi, že se film neobtěžuje žádným velkým vývojem postav ani nezajímavými dialogy, ale jde na věc poměrně rychle a straší se zde tak moc, až to na někoho může být příliš, což mi osobně sedí víc než protrpět 40 minutový úvod jak v hororech bývá zvykem. Prostředí opuštěné nemocnice je výborné, lekačky fungují, atmosféra je solidní a nečekal jsem, že se zde dočkám i výborného gore. ( Porod skrz pusu je asi nejšílenější scéna roku, ale došlo i na střeva či chodícího muže bez hlavy). Jako jediný mínus vnímám závěr, kde se tvůrci uchýlili k lacinným CGI Efektům a tím si trochu kazí dojem, ale jinak jsem spokojen, dostal jsem rozhodně víc, než jsem čekal. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

*CARNIFEX*

Solídna, indonézska ducharina s celkom vydareným gore. Nie, dokonalý tento počin isto nie je, pričom súhlasím s názorom, že je toho miestami z duchárskeho hľadiska trošku viac, a tak sa môže zdať, že sa vytráca čaro hororového kúzla z neočakávaného. Každopádne, “Satu Suro” je určite sledovateľná záležitosť na viac ako len priemernej úrovni, pričom keby bolo takých scén ako počas “pôrodu” viac, možno by moje hodnotenie dosiahlo úroveň vianočného prekvapenia. Medzi 3-štyri. ()

Sayge

První polovina pro mne byla příjemným překvapením, ta druhá... no ne, až tolik. První polovina má v sobě několik velmi lahodných scén, kupodivu pěknou atmosféru a nevěřil bych, že to řeknu, ale i nějaký ten jump scare zafungoval. Největší problém první půlky byly příliš krátké intervaly lekaček, které nenechaly prostor pro oddechnutí a vybudování atmosféry, díky čemuž přišly o efektivitu. Druhá polovina měla tak strašné CGI efekty, že jsem měl chuť si jít pustit nějakou indickou telenovelu abych se uklidnil. Kdyby radši celý film udělali ve stylu první poloviny, udělali by líp. Každopádně myslím, že pokud se Vám líbí staré nemocnice, trocha té duchařiny a slušná nálož brutalitky, pak není na škodu dát Satu Suro šanci. ()