Město na kopci

• USA City on a Hill
USA, (2019–2022), 24 h 40 min (Minutáž: 53–63 min)

Tvorcovia:

Chuck MacLean

Hudba:

Kevin Kiner

Kevin Bacon, Lauren E. Banks, Owen Burke, Kevin Chapman, Amanda Clayton, Zoe Margaret Colletti, Rory Culkin, Kevin Dunn, Jill Hennessy, Aldis Hodge (viac)

V Bostonu je na začátku 90.let zástupce okresního návladního Decourcy Ward nucen uzavřít nesourodé spojenectví se zkorumpovaným, ale váženým veteránem z řad FBI. Spolu se pustí do případu, který nakonec změní celý bostonský justiční systém. (HBO Max)

DwayneJohnson

Když čtu obsah, musím se sám sebe ptát, jestli je to vážně k tomuto seriálu. Po jeho konci a hlavně posledním, naprosto tragickém dílu totiž jen nechápavě kroutím hlavou, jak to mohl vůbec někdo napsat, protože s tím co bylo natočeno, to nemá nic společného. Solidní začátek, přesvědčivý Bacon, dle mě nesympatický Hodge, to těch prvních osm dílů drželi nějak v normě a pak přijde konec, s jasnou narážkou na další sérii a já si jen v duchu říkám, že se tady někdo musel zbláznit. Možná ve finále já, že jsem vydržel těch deset dílů. Dobře mi tak. ()

Matulko_

Tempo je relatívne pomalé, prostredie Bostonu zo začiatku 90. rokov nevľúdne a o postavách sa dá povedať kadečo, len nie, že sú sympatické. Napriek tomu a možno aj práve preto, mi City on a Hill veľmi dobre sadlo. Kevin Bacon je tu ako záporák medzi dobrými (alebo dobrý medzi záporákmi?) absolútne geniálny (hlavne v druhej sérii). ()

ER

Mírně nadprůměrný snímek, který tahá nahoru Kevin Bacon (ten se pro role parchantů narodil). Zápletka je zjevně inspirovaná noir snímky o detektivech, kteří balancují na hraně spravedlnosti. A tady se Bacon cítí jako ryba ve vodě, jeho mnohdy bezskrupulózní chování vytváří hustou atmošku, kdy jsem čekal, jak se z toho vylíže. Ale mohlo to být "kousavější", režie se evidentně drží zkrátka, někdy má děj příliš loudavé tempo. ()

Morholt

Co do detektivní linie se jedná o obyčejnou kriminálku, kdy strážci zákona nahání padouchy. Ani vymezování pravomocí mezi policií, FBI a úřadem návladního není v americké produkci novinkou. Nicméně i přes relativně tuctový námět je to celé zábavně zrežírováno a po všech deset dílů si seriál udržuje solidní tempo. K mému překvapení mi seděl i jemný antirasistický nádech a dařily vedlejší linky. Největší devízou jsou ale postavy. Tvůrci dávají stejný prostor oběma stranám barikády, dávají nahlédnout do jejich soukromí, pilují jim charaktery i dopřávají určitý vývoj. Jedinou plošší rolí je prokurátor, ale v jeho případě to nepůsobí nijak protivně. Podařeném castingu vévodí Bacon rochnící se v roli hajzla-agenta, kterého prostě nejde nemilovat. Doufám, že to neskončí jen u jedné řady. 90% ()

zigíš

Znamenitě napsané dialogy -z podstaty svého charakteru logicky nejvíc perlí Bacon- scénáři hlavně v druhé půli žel trochu dochází dech, jakoby si tvůrci řekli, že musí co to pošetřit do další sezony. Atmoška 90´ Bostonu a jeho mean streets, ale neskutečně táhne -a Affleck s Damonem, to jako dobrý rodáci, producentsky jistí- takže se vlastně na další řadu docela těším. ()