Kapitán Sisko se pokouší přimět Romulany, aby vyhlásili Dominionu válku. (SkyShowtime)

sirien

Hezké a i s nějakou hloubkou. Ta reflexe tam mohla být i lepší, ale tak na standardy DS9 to ve skutečnosti bylo hodně dobrý. Obecně mi trochu neseděl ten formát toho retrospektivního monologu - nebo kdyby se to aspoň v určitou chvíli překlopilo do současnosti (cca po odletu senátora z DS9?) a dojelo to jako real-time action by mi to sedlo víc. Podobně ten závěr... mohl být ještě vícesečnější, kdyby pak za něco mohl někdo jinej než kdo za to mohl. Na hraně 5*, ale jako často v DS9 tomu něco chybělo... nějaká plynulost, předehra, očekávání dohry která jako vždy nebude - možná lepší prokreslení těch dilemat pocestě? ()

DocBrown

Tragic victims of war. Žhavý kandidát na nejlepší epizodu celého Star Treku. Jestliže epizoda s Tribbly je nejlepší komická epizoda DS9, tak tohle je nejlepší vážná epizoda. Jak jinak, kvůli Garakovi, který tu se Siskem předvádí koncert. No a Quark tu má taky pěknou malou roličku. Ve Star Treku vraždění pro dobré účely prakticky nemělo obdoby. Bohužel platí to samé co o Tribblech, po téhle epizodě se kvalita dál propadá. Pro mě je tohle prakticky konec DS9. Ještě naposled se DS9 přiblížil úrověni TOS a TNG, ale zbytek seriálu je jak zanícený slepák. ()