Zatímco je Jessica mimo město, její synovec Grady a jeho těhotná žena Donna hlídají dům. Když je v noci něco probudí, najdou v obývacím pokoji na podlaze zavražděného muže s dřevěnou nohou. (tribican)

Tai_K_B

No teda! Tak kombinace herců v téhle epizodě snad ani nemohla být víc překvapující, především bych nečekala, že se v takovémto typu seriálu setkají démonický král martialartových záporáků James Lew a aristokraticky oduševnělý lovecraftovec David Warner. A proti nim Grady – Jessičin nejnemotornější synovec, který, a teď pozor, úspěšně přežil setkání s oběma těmito velikány! Bylo tu lišácky vyřešeno, jak Lansburyovou moc nezatahovat do natáčení, aniž by opět plnila jen funkci pouhé tuctové uvaděčky/vypravěčky. Ovšem měla by přestat půjčovat svůj barák příbuzným, když jede pryč, protože jí z něj nadělají kůlničku na dříví. Doslova. Za celých šest sezón se nestalo, aby si jí v domě podávali dveře zloději s podvodníky, a její obývák doposud nezažil ani bezohledné prohledávání rovnající se demolici, ani zástupce šerifa přivázaného ke křeslu, ani mrtvolu na podlaze. A mimochodem obě ty rustikální starožitné židle v kuchyni po pár taekwondo kopech od Lewa už určitě nikdo nezrestauruje, jelikož skončily na třísky. (Tady musím vyjádřit obdiv Michaelu Hortonovi, že si troufl tu scénku natočit osobně, bez kaskadéra. Mně by ty kopance z otočky urazily židli i s rukama.) Nechyběly zábavné momenty, jako když jsme se například dozvěděli, že Floyd, inteligenčně nízkokapacitní šerifův zástupce, nejen že chodil na vysokou, ale dokonce na fakultu, co měla cituji: „značku Théta Zéta Epsilon“. :-D A asi nejneotřelejší byl způsob, jakým Jess vyřešila případ tentokrát – po telefonu, z Londýna, jen tak mezi premiérou sestřenice Emmy a osobním setkáním s Královnou. Ještě bych doplnila, že být Gradyho těhotnou manželkou, poslala bych ho s tím jeho přehnaným opečováváním do háje hned zkraje a nenechala si od něj brnkat na nervy celých těch 7 měsíců, jako ta nebohá Donna. ()