Po příjezdu Tupperovy sestry Winnie skončí Jessičina večeře smrtelnou tragédií. (SkyShowtime)

Tai_K_B

Přepracovanému šerifu Tupperovi přijela sestra Winnie, která si potřebuje odpočinout od cholerického manžela. Šerif ji odloží u obdobně přepracované Jess, která právě dokončuje nový román, a tak ji odloží u doktora Hazlitta, který konečně upustil od starosvětské pěšinky a pořídil si na hlavě modernějšího a slušivějšího ježka. U Setha tato přehazovaná horkého bramboru končí, protože mu Winnie padla do oka. Ovšem jen do chvíle, kdy se mu dotyčná nasáčkovala domů na noc, protože u Amose mezitím zakotvil neplánovaně dorazivší Elmo i s celou svou rodinou (špičkově zahraní a soustavně se hašteřící Henry Gibson, Geoffrey Lewis a Barbara Rhoadesová. Tedy řeknu vám, mít já takové přiženěné příbuzné, je ze mě masový vrah). Seth tedy řeší dilema, zda riskovat svou dobrou pověst starého mládence (víme, jak se na maloměstě novinky šíří rychle, že) a nechat u sebe přes noc vdanou ženu, která u něj beztak zakotvila především proto, že to k němu od Amose měla nejblíž. („Jsem obětí vzdálenosti!“) Jess neřeší nic, ta Setha s prosbou o pomoc pošle do háje, zodpovědně dopisuje knihu a „neměla by čas ani na Paula Newmana“. A chudák Amos jednou rukou krotí impulzivního Elma a druhou rukou zaškoluje novou svéráznou zástupkyni šerifa, která zásadně nepíše hlášení ani nevaří kafe, zato však neváhá tasit svůj proklatě nízko zavěšený kolt při každé vhodné i nevhodné příležitosti a podezřelé krotí úderem karate, než stihnou mrknout. Poprvé v historii tohoto seriálu je vražedným nástrojem Jessina kulinářská specialita (šerifův oblíbený čaudr). U Jess doma. Hromadná otrava. Celkem čtyři přiotrávení a jeden otrávený dočista. Znovu jsem se u této epizody skvěle pobavila, opět je v ní hláška na hlášku, dopadení padoucha bylo roztomilé a jako bonus: zpumprlíkovaný Seth. A vzhledem k neradostné době, ve které teď žijeme, se zkusím řídit Jessičinou moudrou radou: „Někdy pomáhá, když člověk nemyslí na problém, ale na budoucnost.“ ()