Zvířata

(festivalový názov)

Laura se snaží napsat svůj první román a mezitím pracuje v kavárně. Bydlí se svojí nejlepší kamarádkou, Američankou Tyler, která si nerozumí s rodinou. Obě mladé ženy spolu chodí na divoké noční tahy po dublinských klubech, kde alkohol teče proudem a drogy se konzumují ve velkém. Situace se změní, když se Laura zasnoubí s Jimem, který je abstinent. Filmová adaptace stejnojmenné novely Emmy Jane Unsworth zkoumá dynamiku moderních vztahů. (Febiofest)

karnát odpad!

Chtěl jsem dá jednu hvězdu za pihy Aliy Shawkat, ale pak jsem někomu vyprávěl děj filmu a uvědomil jsem si, že si to nic nezaslouží nic než "odpad". ()

silentname

Výsledne k "Animals" môžem povedať, že film je okey. Nie je dobrý, nie je zlý. Je to podľa mňa pozerateľná dramédia. Ktorá má viac prvky drámy než komédie. Holliday Grainger a Alia Shawkat pôsobia celkom okey a nie sú to herečky, ktoré by boli nejako veľmi opozerané. A k ich kreditu sa snažia dať filmu trošku šarmu. V jadre je film ale veľmi prázdny a nevie ma ako diváka dokopy ničím nejako výrazne uspokojiť. Všetky scénky sú o tom istom, vzťahy nie sú veľmi dobre zachytené, dialógy dokopy k ničomu nesmerujú a je tu kopec postáv, ktoré mi boli ukradnuté. Na jednu stranu je zaujímavé vidieť ženské, ktoré nechcú dospieť a život je aj pred 30-tkou obrovská párty, no na druhú stranu je nudné ich v tomto filme sledovať. Pretože nemá to v sebe nič, čo by som nevidel spracované inde a lepšie. A často som sa pristihol, že pri filme zaspávam. Stačilo mi vidieť raz a viac sa k tomu nevrátim. Dokonca si myslím, že nepotrvá dlho a film vyhodím z pamäte definitívne. O pár rokov budem sledovať filmy, čo som videl a nespomeniem si z neho na nič. Hodnotenie: C+ ()