Pegasus

• Čína Fei chi ren sheng (viac)

lioncel

Svět rally je sám o sobě dostatečně nosný a zajímavý námět pro film, a právě proto mě zde tak vytáčel ten neustále úplně šílený střih použitý u všech záběrů na vozy wrc v akci - nepříjemně vyvolávající epileptický záchvat při dlouhodobějším sledování - strašně to moderní a cool záležitost - používaná jinak běžně a úspěšně ve spoustě hudebních videoklipech, sem se ale vůbec nehodil. Takové nádherné a pro závodníky náročné tratě - mohla ta být parádní podívaná, nasnímat tam závodní auta při plynulé jízdě... i docela vtipné a milé to jinak místy bylo. ()

Vavča

Han Han je talentovaný člověk, který se náhle zjevil jako amatér ve světě čínského filmu a okamžitě všechny uchvátil svoji originalitou, citem pro vyprávění nadsazených, ale citlivě vyvedených dramatických příběhů, témat, které rezonují s čínským publikuem. Zde režisér zavítal do svého hobby, zaměstnání rallye. Bývalý závodník se po několika letech nedobrovolného důchodu vrací zpět za volant. Klasická sportovní film, formule alá Rocky I, krásně vizuálně vyvedené. Občas nemotorný, jindy povedený humor, prostředí rallye závodu dokonale dynamicky nasnímáno, kamera solí neskutečně krásné záběry. Přesto mi ve filmu chybělo něco, co by mě chytlo za srdce. Tvůrce dokázal udělat z marginálního tématu megahit (vydělal přes 1 bilión yuanů), klobouk dolů. Přesto se musím ptát, měl tento film zapotřebí? Z kvalitativního hlediska je to krok dolů, takovýto sportovní film by dovedl udělat kde kdo. To je režisér natolik zamilován do rallye a svého života, že to považuje za nosné téma pro film? Fakt nechápu, proč si točil o sobě fikční životopis, když dokáže psát naprosto perfektní knihy a scénáře, kde jeho osoba nefiguruje. Herecky ve filmu nikdo moc nevyniká, kromě Shen Tenga jako závodník Zhang Chi. Berme to z té lepší stránky, tvůrce masivně vydělal, v příštím filmu si bude moct dovolit velké věci a doufám, že závodění dá tentokrát k ledu. ()