Cassianovi a jeho spoluväzňom sa naskytne jedinečná príležitosť. Ak ju chcú využiť, musia okamžite konať. Mon Mothma sa medzitým snaží zabezpečiť budúcnosť Povstaniu uzatvorením novej dohody, ktorej cenu však nepredvídala. (Disney+)

Mando

Byl jsem nahypenej jak blázen, ale tohle moje očekávání předčilo. Naprosto výborná epizoda a nejlepší Star Wars počin od Pomsty Sithů. Pět hvězdiček je málo. ()

zborja

Jak dlouho vydržíme, jak daleko se dostanem a kolik z nás to přežije to vše je teď jen na nás....Teď jdem ven! Teď jdem ven! Teď jdem ven... / ...Ničím si život, aby nadešel den, kterého já se nedožiju. ... Je to subjektivní, ale budu muset určitě snížit hodnocení Obi Wana, Bobi Fetta a možná i samotného Mandaloriana. Proslov Kino Loye jsem si musel dát i v originále. A několikrát po sobě. To se mi stalo naposledy u proslovů Sarumana a Stromovouse ve Dvou věžích. Nicméně proslov Luthena má stejnou sílu. Jako motivace skupiny nebo jednotlivce, prostě pecka. Takový seriál se podaří, když jsou na něj kladena nulová očekávání, akcí se nezaplňuje děj, s postavami a jejich osudy se dá buď ztotožnit nebo sympatizovat, mluví jasně, srozumitelně a hlavně, je to o něčem, co je běžnému smrtelníkovi docela blízké. Boj, Odpor, Obdoj, Vzpoura. Touha prostě žít. Tento seriál nemohl přijít ve vhodnější dobu, kdy máme za sebou dva roky covidu a v Evropě je válka, jejímž prostřednictvím se slabé vlády a silné korporáty živí na mase lidí, kteří neví, jak z toho ven. Jak už bylo řečeno, tento seriál má přesah a vykreslením Impéria zaplňuje mezeru v jeho chápání i motivaci Odboje. Touto oblastí rozšiřování světa Hvězdných válek se měli tvůrci dát už dávno. Andy Serkis, Stellan Skarsgård, Diego Luna a další. Jejich postavy jsou hodny zápisu do kanonu a zapamatování si. Ale jak říkám v úvodu, dívám se na to pouze subjektivně. ()

cenitel

Nejlepší suverénně díl, to mě bavilo nejvíc zatím nejvic❤️🔥 Šachové figurky jsou v pohybu. Andy Serkis mě bavil. Fajn postava, těžko říct, jestli o něm ještě uslyšíme a plaval nebo tam zůstal. Je těžké prokousat se přes tu nudu, co mi přišlo úplně mimo k tomu lepšímu. ()