Chybí kulka

• Čína Chen mo de zheng ren (viac)

Forenzní patolog Nick Čchan (Nick Cheung) pracuje se svou kolegyní Lynn (Zi Yang) i na Štědrý večer. Při pitvě je vyruší tři ozbrojení muži v masce Santy (Richie Jen), Elfa (Carlos Koo) a Rudolfa (Jia-yi Feng) a požadují po Nickovi, aby vyjmul kulku z mrtvoly ženy, kterou jim do márnice přivezli předchozího večera. Nick bude muset využít veškerou svou chytrost a důvtip, aby odhalil motivy zločinců, zabránil jim odejít s důkazem a zachránil život sobě i své kolegyni. (LangiJ)

Goldbeater

Renny Harlin se tak trochu vrací na místo činu. Bodies at Rest pod jeho rukama docela evokuje Smrtonosnou past odehrávající se v márnici, což mě právě na projekci nalákalo. A vskutku jde o takový oldschoolový akční thriller na čínský způsob. Má to sice docela průměrný scénář a nad některými jeho aspekty možná není radno přemýšlet, ale zato svěží a dynamická režie předhazuje divákovi neustále nějakou akci na odvedení pozornosti. Nenadchne, ani neurazí. [Sitges 2019] ()

Marze

Chybí kulka vás chytí od začátku a nepustí po celých příjemně štíhlých 90 minut. Je to uspokojivý a zapomenutelný film. je to jeden z těch drsných Hollywoodských akčních filmů, které už jsou z módy. Když se v závěru všechny záhady, zvraty a obraty spojí dohromady, ukáže se film jako interesantní Hong Kongský akční flák. Je zde mnohem méně humoru, než je obvyklé v žánru, ale výborné bojové sekvence. ()

EvilPhoEniX

Po delší době strávitelný Hong Kong a parádní Nick Cheung. 3 maskovaní útočníci zaútočí na márnici o Vánocích a požadují kulku z jedné mrtvoly, ale to se samozřejmě nevyhne komplikacím. Cheung je poměrně inteligentní patolog, takže jim všem dává pěkně zabrat a potěší i slušně dávkována akce, která sice dnes nepřekvapí, ale neurazí. Fajn jednohubka. 65% ()

Filmmaniak

Příběh o pracovnících ultra-moderní rozsáhlé márnice, kteří se na Štědrý večer potýkají s ozbrojeným přepadením, nedává smysl ani v základním námětu a sestává z tuctového akčního pobíhání a zápasení postav po chodbách, kancelářích a mrazicích halách, které je sice natočené příjemně svižně a energicky, leč logiky a věrohodnosti v chování hrdinů a realizaci konkrétních situací příliš nepobralo. Stupidní záporáci, naivně kladní hrdinové, neustále se pokoušející ozbrojené útočníky za každou cenu přelstít, i celkový feeling filmu připomínají leckteré akční thrillery z 90. let. Pokud vypnete mozek, může vám snímek posloužit i jako poměrně zábavně se vyvíjející jednohubka, víc od něj však čekat opravdu nelze. ()

LangiJ

Poslední dobou Korea většinou nudí a Hongkong naopak baví. Celkem nenápadný snímek, na který se ale dobře kouká. Má to přijatelnou stopáž, takže to rychle odsýpá a nestihla jsem se nudit. Líbil se mi nápad zasadit příběh do prostředí márnice, vánočních svátků a hlavní roli svěřit obyčejnému, ale neobyčejně chytrému patologovi. Mozek proti svalům, Nick Cheung a Richie Jen jsou správní protivníci a jeden druhému nic nedarují. Pohodová lehce nadprůměrná jednohubka na sváteční večer ;) ()