Jsem matka

• angličtina I Am Mother (viac)
všetky plagáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

Nellaron

Komorný sci-fi thriller ako hrom. Vyhubené ľudstvo zachraňuje umelá inteligencia v podaní robotickej matky, ktorá vychováva človeka od embrya. Hlboká myšlienka, ktorá sa možno stane niekedy realitou. Vzťah AI a človeka je fascinujúci a hltal som každú minútu filmu. Stret s iným človekom z izolovaného prostredia diváka dostáva na silnú vlnu dilemy. Krásne spracované sci-fi, ktoré mi svojou komornou atmosférou pripomína film Moon (2009). ()

zamukooo

Čekala jsem zajímavé rozuzlení, ale tohle? Pokud jste nikdy předtím neviděli sci-fi, asi by se vám to mohlo líbit, ale ve filmu není nic originálního. Klasické klišé o tom, jak nás jednoho dne ovládnou roboti. A syžet je podobný ve filmech Moon a What Happened to Monday, u druhého zmíněného filmu je privileginum života dáno pořadím při narození (jen prvorození mají štěstí), u I Am Mother jakýmsi testem inteligence. Působí to, jak kdyby scénář vygenerovala umělá inteligence po zadání požadavku "hej, udělej něco o klasickém tématu vítězství robotů nad lidmi, přidej záběry zpustošené země, inspiruj se tématem holokaustu a eugeniky... a na závěr prskni dítě s tmavou pletí, aby to bylo korektní". Natočené je to sice dobře, atmosféra super, ale příběh a jeho nelogičnost za moc nestojí. Možná někdo viděl videoklip Ghosttown od Madonny a rozhodl se to roztáhnout na 2 hodiny. ()